Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Budżet prawdziwie obywatelski

Około 7,5 tys. kart do głosowania – zarówno papierowych jak i elektronicznych - wpłynęło do ratusza w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego – podała Anna Sobocińska. Teoretycznie oznacza to, że tylu mieszkańców Łomży - około 15% uprawnionych do głosowania - chciało decydować na co wydać milion złotych z zapewne około 300-milionowego przyszłorocznego budżetu miasta.

Głosowanie nad projektami do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Łomży trwało dwa tygodnie od 11 do 24 września. Jak podkreśla Sobocińska, największą aktywność mieszkańcy Łomży wykazali w ostatnich godzinach głosowania – wczoraj do ratusza wpłynęło ponad 3,5 tys. kart do głosowania.
Teraz wszystkie głosy są liczone. Sprawdzane jest też czy karty są wypełnione prawidłowo czyli m.in. czy są podpisane i czy wśród nich nie ma podwójnych głosowań.

W drugiej edycji budżetu obywatelskiego Łomży miasto zostało podzielone na trzy strefy: Centrum, Łomżyca i Południe i już na wstępie do każdej strefy na realizację projektów obywatelskich przewidziano po 300 tys. zł (o przeznaczeniu pozostałych 100 tys zł ma zdecydować Zespół Koordynujący). O tym które z 24. projektów, zgłoszonych wcześniej przez mieszkańców, trafią do realizacji ma być wiadomo we wtorek 30. września.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę