Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Filmowe przeboje w Łomży po raz dziewiąty

Małgorzata Jamoroży – megapopularna Margaret. Łomżynianka Joanna Zawłocka, robiąca coraz większą karierę z zespołem Miąższ. Chór Sound n Grace. Łukasz Lipski z Łomży, laureat ostatniej Famy. Sandra Mika z Krakowa, uczestniczka „The Voice Of Poland”. Małgorzata Nakonieczna z drużyny Piaska z „Bitwy na głosy”. To tylko niektórzy z młodych wokalistów, których kariera zaczęła się w Łomży, na Ogólnopolskim Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej Soundtrack. Dziewiąta edycja jedynego w Polsce festiwalu tego typu rozpoczyna się w najbliższy piątek. Jak co roku nie zabraknie projekcji filmów muzycznych, zajęć i warsztatów, w tym otwartych dla publiczności oraz koncertów. Główną atrakcją będzie niedzielny koncert galowy z udziałem jurorów: Grażyny Łobaszewskiej i Michała Haratyma oraz Floyda Anthonyego Pfeiffera z USA.

Tegoroczny Soundtrack potrwa trzy dni. W piątek centrum wszystkich festiwalowych wydarzeń będzie Restauracja na Farnej, gdzie najpierw zaśpiewa Studio Wokalne eMDeK Magdy Sinoff, twórczyni festiwalu i instruktorki MDK-DŚT, następnie zaś odbędzie się projekcja filmu „This Is It”, przybliżającego kulisy przygotowań do ostatniej trasy koncertowej Michaela Jacksona, która nie doszła do skutku po śmierci Króla Popu.W sobotę na Farnej będzie też wyświetlony kolejny film, „Burleska” z Christiną Aguilerą w roli głównej, jednak drugi dzień festiwalu będzie już dniem roboczym, poświęconym na warsztaty wokalne techniki Speech Level Singing. 
– Będzie mnóstwo zajęć warsztatowych! – mówi Magda Sinoff. – Nawiązaliśmy współpracę z trenerami technik SLS szkoły Voice And More, Krzysztofem Biernackim i Kubą Pałysem. Nie zabraknie oczywiście zająć z jurorami, Grażyną Łobaszewską i Michałem Haratymem, przyjedzie też inny wspaniały wokalista, Amerykanin Floyd Anthony Pfeiffer. Będą też warsztaty makijażu scenicznego, bo okazało się, że w Łomży jest Marta Białobrzeska, makijażystka- konsultantka firmy Verona.
Odbędą się też warsztaty językowe z lektorami szkoły językowej Linguo, Stephany Eschuk i Gustavo Cuellarem oraz teatralne z Joanną Klamą (Teatr Aktywny), dlatego 20. młodych wokalistów biorących udział w festiwalu czeka sporo pracy. W niedzielę o godz. 14.00 rozpoczną się eliminacje konkursowe, podczas których uczestnicy wykonają anglojęzyczne przeboje, pochodzące z filmów, musicali oraz seriali telewizyjnych. Oceniać ich będzie jury w składzie: Grażyna Łobaszewska, Michał Haratym, Jarosław Igielski i Stephany Eschuk, które przyzna dwie główne nagrody: za muzykalność oraz za poprawność językową. 
– Piosenka filmowa i musicalowa to utwory wymagające dużych umiejętności wokalnych, jak u Celine Dion czy Barbry Streisand – podkreśla Magda Sinoff. – Dlatego warto przyjść w niedzielę na eliminacje czy na koncert galowy o godz. 18.00 i posłuchać laureatów festiwalu, bo na co dzień takie rzeczy oglądamy tylko w telewizji!
Festiwal Soundtrack cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zgłoszenia napływają z całej Polski, w tym roku, m.in. z Łodzi, Warszawy, Elbląga, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Kielc, zaś ich liczba systematycznie wzrasta.
– Tworząc ten festiwal i obmyślając jego koncepcję nie sądziłam, że tak to się rozwinie! – ocenia Magda Sinoff. – A festiwal istnieje już dziewiąty rok, za chwilę dekada. Przez ten czas 
informacja o festiwalu dotarła do najdalszych zakątków Polski i bardzo mnie cieszy, że ludzie chcą do nas przyjeżdżać, pokonywać  niejednokrotnie 700-800 kilometrów – żeby czegoś się nauczyć i przeżyć wspaniałą przygodę!
Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę