Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nastoletni rozbójnicy z Łomży

Policjanci z Łomży zatrzymali troje nieletnich sprawców czynów karalnych. 14-letnia dziewczyna i jej o rok starszy kolega odpowiedzą za usiłowanie rozboju na 13-latku, a 16-letni chłopak odpowie za dokonanie rozboju na 12-letniej dziewczynce.

- Wczoraj po południu policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego łomżyńskiej jednostki, rozwikłali dwie sprawy i przedstawili zarzuty trojgu nieletnim sprawom czynów karalnych– podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży. - Do pierwszego zdarzenia doszło w połowie lutego tego roku na jednej z łomżyńskich ulic. Ze zgłoszenia wynikało, że do 12-letniej dziewczynki wracającej ze szkoły podszedł chłopak i grożąc jej użyciem noża zażądał wydania telefonu komórkowego. Dziewczynka bojąc się o swoje zdrowie oddała telefon i zaraz po powrocie do domu opowiedziała o wszystkim rodzicom, którzy zgłosili sprawę na Policji. Druga sprawa dotyczy rozboju na 13-letnim chłopcu. Do zdarzenia doszło pod koniec wakacji na terenie dworca PKS w Łomży. Wtedy to, do małoletniego podeszła niewiele starsza dziewczyna z chłopakiem i bez przyczyny zaczęli bić go po głowie i kopać. Siłą próbowali zmusić go do oddania telefonu i posiadanych pieniędzy. Sprawcy, jednak nie osiągnęli swojego celu, ponieważ spłoszyła ich reakcja przypadkowych przechodniów. Mimo, że zdarzenie miało miejsce prawie dwa tygodnie temu, rodzice dopiero wczoraj rano zdecydowali się zgłosić to Policji. Natychmiastowe podjęcie działań przez funkcjonariuszy, pozwoliło na szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawców. Okazało się, że rozboju na 13-latku dokonała 14-letnia dziewczyna i jej o rok starszy kolega. Mało tego w trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, że 16-letni brat dziewczyny odpowiada za rozbój na 12-latce. Nieletni przyznali się i zostali przesłuchani w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Teraz za swoje niezgodne z prawem zachowanie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę