Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ponad pół miliona dla pracodawców i bezrobotnych z Łomży

550 tysięcy 800 złotych wynosi kwota jaką dodatkowo pozyskał, rezerwowych funduszy z ministerstwa pracy, Powiatowy Urzędu Pracy w Łomży na aktywne zwalczanie bezrobocia. - Dzięki temu będzie można wesprzeć 55 pracodawców i ludzi bezrobotnych w tworzeniu nowych stanowisk lub podjęciu pracy sezonowej – podkreśla wicedyrektor PUP Łomża Elżbieta Olejniczak – Bazydło.

Uzyskana kwota zostanie podzielona pomiędzy kilka grup, potrzebujących wsparcia na słabnącym rynku pracy w Łomży i powiecie łomżyńskim. Dziesięciu przedsiębiorców otrzyma jednorazowo po 20 tys. zł na wyposażenie lub doposażenie stanowisk pracy (200 tys. zł). 15 bezrobotnych będzie mogło starać się o jednorazowe dotacje po 20 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej (300 tys. zł). Do prac społecznie użytecznych zostanie zatrudnionych 22 bezrobotnych, na co Urząd Pracy przeznaczy 13 tys. zł. Pięć osób bezrobotnych zostanie wysłanych na szkolenia zawodowe, na jakie zgłoszą zapotrzebowanie pracodawcy, co kosztuje 12 tys. zł. Trzem osobom z Łomży PUP ufunduje bony na zasiedlenie o wartości 7 600 zł w innej miejscowości, o ile bezrobotni podejmą pracę poza miastem i powiatem. Na to zadanie przeznaczona zostanie kwota  22 800 zł. 
Jak podaje Hanna Huszcza, rzecznik prasowy PUP Łomża, pracodawcy i bezrobotni powinni kontaktować się w sprawie formalności z doradcami w Centrum Aktywizacji Zawodowej przy ul. Nowogrodzkiej 1.

Mirosław R,. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę