Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Tylko trzy lokalne

Tylko trzy lokalne komitety wyborcze z siedzibami w Łomży zarejestrowały się przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Na liście nie ma komitetu z którego – według powtarzanych przez wielu radnych i działaczy partyjnych opinii – o ponowny wybór na urząd prezydenta miasta miał ubiegać się Mieczysław Czerniawski. Póki co nie wiadomo czy prezydent odpuścił wybory, czy też o reelekcję będzie ubiegał się z komitetu SLD, pod którego szyldem objął urząd cztery lata temu.

Z danych opublikowanych w poniedziałek już po zamknięciu łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, gdzie składano dokumenty rejestrujące komitety wyborcze, wynika że w regionie – na terenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego i miasta Łomża – zgłoszono 151 komitetów. Tylko trzy z nich mają swe siedziby w Łomży. To KWW „Inicjatywa Obywatelska – Łomża 2014”, którego o pełnomocnikiem wyborczym jest Sylwester Zawadzki, a pełnomocnikiem finansowym Marta Kowalczyk-Bożomańska, KWW „Razem dla Łomży” z pełnomocnikami Zbigniewem Prosińskim i Tadeuszem Zarembą, oraz KWW „Łomża Nasze Miasto”, którego pełnomocnikiem wyborczym został Czesław Rybicki, a finansowym Bożena Anna Ostrowska. Z tego ostatniego komitetu do wyborów ma iść Sławomir Zgrzywa, były szef miejskich struktur PO, którego niespodziewane odejście z partii wprowadziło na lokalną scenę polityczną wiele zamieszania. 

Termin zgłaszania kandydatów na radnych upływa 7 października o godz. 24:00,  kandydatów na wójtów, burmistrzów czy prezydenta Łomży dopiero 17 października o godz. 24.00.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę