Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska sesja sejmiku

- Województwo podlaskie mamy już od 15 lat, a w dalszym ciągu nie udało nam się zniwelować odrębności – mówił Bogdan Dyjuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, który w poniedziałek otworzył jego sesję w Łomży. Radni samorządu województwa obradują w auli Wyższej Szkoły Agrobiznesu. Po sesji, zgodnie z propozycją prezydenta Łomży mają udać się na wycieczkę na budowaną dwujezdniową ulicę Meblową oraz m.in. na bulwary, gdzie czekać ma ich rejs do „starego mostu”, aby zobaczyć, gdzie władze miasta chciałyby je pociągnąć.

- Zapraszając radnych wojewódzkich do Łomży, a za miesiąc do Suwałk, chcemy pokazać, że Sejmik nie jest daleko od mieszkańców. I nie ma to żadnego związku z wyborami – podkreślał przewodniczący Dyjuk tuż przed rozpoczęciem 43. sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego. 
Radnych wojewódzkich w mieście witali także rektor WSA prof. Roman Engler, prezydent Mieczysław Czerniawski i poseł Lech Kołakowski. Rektor dziękował za wybranie miejsca obrad i podkreślał „akademickość” Łomży, prezydent dziękował za dotychczasowe wsparcie finansowe przy realizacji miejskich inwestycji i wyrażał nadzieję, że jeszcze w tym roku radni Sejmiku zdecydują o przekazaniu miastu budynku po szpitalu zakaźnym gdzie władze miasta planują stworzyć dom starców, a poseł dziękując za remont drogi Nowogród – Kuzie, wskazywała na konieczność podobnych prac na wojewódzkim odcinku drogi Łomża – Śniadowo – Ostrów Mazowiecka oraz potrzebę rewitalizacji linii kolejowej do Łomży. 
Radni Sejmiku w porządku obrad „łomżyńskiej” sesji punktów dotyczących miasta nie mają. Do najważniejszych zadań, którymi mają się zająć jest porównanie sytuacji finansowej wojewódzkich placówek służby zdrowia, przekazanie samorządom lokalnym księgozbiorów. W porządku obrad jest też uchwała w sprawie tworzenia w województwie podlaskim Lokalnych Punktów Informacji o Funduszach Europejskich w latach 2014-2020.

Zgodnie z planami sesja sejmiku powinna zakończyc się ok. 13.00, a godzinę później radni województwa maja ruszyć na wycieczkę po Łomży.

Foto:
Foto:
Foto: Mieczysław Bagiński, radny sejmiku i  Bogdan Dyjuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Bogdan Dyjuk, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego
Foto:
Foto:
Foto: Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży
Foto: Lech Kołakowski, poseł na Sejm RP

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę