Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tydzień z królową nauk

„W każdej wiedzy jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki” - mawiał Immanuel Kant. O tym, że matematyka jest królową nauk wiedzą nie tylko filozofowie. Młodzi, którzy interesują się matematyką mają okazję poznać ją bliżej. Po raz trzeci I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży organizuje Obóz Matematyczny w Nowogrodzie. Obóz skierowany jest do zainteresowanych matematyką licealistów oraz wybijających się gimnazjalistów.

Obóz odbędzie się w dniach 21 – 28 września w hotelu i centrum konferencyjnym Zbyszko w Nowogrodzie (http://www.zbyszko.com).

  • Uczestnikom zapewniamy całodzienne wyżywienie i zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4–osobowych w ośrodku malowniczo położonym nad Narwią, opiekę wychowawczą i merytoryczną,
  • możliwość wyboru z trzech poziomów zaawansowania, różnorodne formy zajęć: zadania do rozwiązywania, wykłady, ćwiczenia, mecz matematyczny, 
  • materiały z obozu w formie broszury, zawierające zadania, rozwiązania oraz wykłady,
  • odpoczynek od nauki: zajęcia sportowe i rekreacyjne, planszówki, Ktulu i inne, 
  • koszulki dla wszystkich obozowiczów,
  • atrakcyjne nagrody dla najlepszych.

1. Obóz rozpocznie się w niedzielę 21 września kolacją, a zakończy w niedzielę obiadem 28 września. Podobnie jak rok temu, będzie więc sześć dni „obozowych” (poniedziałek–sobota).

2. Koszt obozu to 610 złotych. W wypadku osób o udokumentowanych osiągnięciach matematycznych i trudnej sytuacji materialnej możliwa jest obniżka kosztu. Prosimy wtedy o indywidualny kontakt.

3. Kadrę naukowa obozu stanowić będą:
(a) Joachim Jelisiejew, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim (autor części zadań i wykładów, choć na obozie prawdopodobnie go zabraknie),
(b) dr Jerzy Konarski, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego i opiekun wielu warszawskich finalistów i laureatów Olimpiady Matematycznej,
(c) Sebastian Pogorzelski, student II roku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i finalista Olimpiady Matematycznej,
(d) Marek Sokołowski, student I roku Uniwersytetu Warszawskiego, dwukrotny laureat Olimpiady Matematycznej.

4. Obóz skierowany jest do zainteresowanych matematyką licealistów oraz wybijających się gimnazjalistów. Uczestnicy podzieleni będą na trzy grupy:

(a) grupa zerowa przeznaczona jest dla osób dopiero rozpoczynających naukę matematyki „dla bystrzaków” i być może niechętnym „dowodom”. Nie zakładamy tu żadnej wstępnej wiedzy, a jedynie nieco zdolności i chęci do pracy w trakcie obozu.
Podobnie jak przed rokiem, przed południem odbywać się będą półtoragodzinne sesje zadaniowe oraz trwające tyle samo ćwiczenia. Zadania będą związane z materiałem z ćwiczeń i wykładów — do ich rozwiązania nie potrzebna będzie znajomość żadnych nieszkolnych „fakcików” spoza obozu.
Po południu planowane są wykłady dotyczące zagadnień okołomatematycznych, ale też niektórych prostych zadań np. z Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Odbędą się również całodzienne zawody drużynowe.

(b) grupa średnio zaawansowana, tak jak zerowa, nie wymaga wiele wcześniejszej wiedzy, lecz jest nastawiona na naukę matematyki, dowodów, wyciągania wniosków na prostym poziomie. Zadania będą w dużej części dotyczyły materiału z wykładów, mamy nadzieję nauczyć samego sposobu uczenia się oraz metod myślenia nad zadaniami „olimpijskimi”. Przewidziane są codzienne konsultacje.
Planujemy codzienne 3-godzinne zawody indywidualne, po nich omówienie zadań oraz wykłady m.in. z kombinatoryki i geometrii. Dodatkowo rozegrany zostanie tzw. mecz matematyczny, będący formą zawodów drużynowych (dwie drużyny dostają pewną liczbę zadań do rozwiązania, które podczas właściwej rozgrywki muszą być w stanie omówić samodzielnie i bez pomocy dodatkowych materiałów).

(c) grupa olimpijska przeznaczona jest dla osób trenujących do I i II etapu Olimpiady Matematycznej. W tej grupie planujemy codzienne pięciogodzinne zawody, omówienia zadań i wykłady, podobnie jak na obozie rok temu. Podobnie jak w grupie średnio zaawansowanej, odbędzie się mecz matematyczny. W razie zainteresowania możliwe są dodatkowe zajęcia wieczorne na wybrane tematy.

Bieżące informacje m.in. o rejestracji pojawia się na stronie I LO w Łomży
http://www.1lo.lomza.info/.

Wszelkie pytania prosimy kierować na email: oboznowogrod@gmail.com lub telefonicznie do p. Konrada Dunajewskiego pod numerem 606 788 788.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę