Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

„Wnuczek” znowu zarobił

20 tysięcy złotych straciła 85-letnia mieszkanka Łomży, która uwierzyła mężczyźnie podszywającemu się pod jej wnuka. Mówił, że wraca od lekarza, wyszło, że jest ciężko chory i potrzebuje „drobnej” pożyczki na leczenie.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Łomży. Około godziny 10.00 do starszej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna i przedstawił się jako jej wnuczek. Fałszywy wnuczek oświadczył, że właśnie wraca od lekarza, gdzie zdiagnozowano u niego ciężką chorobę i potrzebuje pilnej pożyczki na leczenie. Rzekomy wnuczek poprosił o przesłanie „drobnej” kwoty 20 tysięcy złotych. Kobieta dała się przekonać i uwierzyła mężczyźnie. Staruszka nie podejrzewając niczego, przesłała pieniądze na podany przez dzwoniącego adres. Dopiero kilka godzin później zorientowała się, że padła ofiarą oszusta. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomiła Policję. Teraz łomżyńscy mundurowi szukają sprawcy oszustwa i apelują o ograniczone zaufanie do obcych. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje podają się za członków rodziny, pracowników gazowni, wodociągów, przedstawicieli handlowych. Nierzadko wybierają na ofiary osoby starsze, samotnie mieszkające. Nie wpuszczajmy przypadkowo poznanych osób do naszych mieszkań i nie afiszujmy się posiadanym majątkiem. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas o szybkim podjęciu ważnych finansowych decyzji. Pamiętajmy aby taką informację potwierdź u innych członków rodziny. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem powiadommy Policję.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę