Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Bilans coraz bardziej tragiczny

Przez cały ubiegły rok na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego w 54 wypadkach zginęło 5 osób. W tym roku do końca sierpnia było już 50 wypadków w których zginęło 8 osób. Policjanci biją na alarm. Dziś rano w ramach kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” rozdawali bliskim kierowców specjalne niebieskie serduszka, które mają pomóc w zatrzymaniu wariatów na drodze.

Policjanci podkreślają, że najczęstsza przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze. Czyli za ich powstanie odpowiadają konkretni ludzie – wariaci drogowi, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że zbyt szybka jazda może być niebezpieczna. 
Akcja z niebieskimi serduszkami jest skierowana do ich bliskich, których wożą samochodami, a który teraz mają im uświadomić że mają dla kogo żyć. Na rozdawanych przez policjantów z Łomży niebieskich serduszkach wypisane są hasła: „Mamo, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”, „Tatuś, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”,  „Chcę Cię dziś całować. Kocham, jedź ostrożnie” czy „Szalejesz po drodze, śpisz na podłodze. Kocham, jedź ostrożnie”. Są także serduszka bez napisu, gdzie każdy może napisać coś od siebie. 
- Taki naładowany emocjami podarunek wręczony kierowcy przez bliską mu osobę, może być jedynym impulsem, który sprawi, że ten zdejmie nogę z gazu, zapnie pasy bezpieczeństwa czy też odłoży na bok telefon komórkowy i będzie jechał bezpiecznie – podaje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży przywołując dane dotyczące wypadków w regionie. 
W sierpniu było ich 6. W ich następstwie jedna osoba zginęła, a 5. zostało rannych. To mniej niż w sierpniu ubiegłego roku, ale statystyki policji wskazują, że ten rok na drogach regionu zapisze się o wiele bardziej tragicznie niż poprzedni. Choć minęło dopiero 8 miesięcy liczba wypadków jest niemal taka sama jak przez cały 2013 rok, a liczba osób zabitych blisko dwa razy wyższa.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę