Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Działki przy Meblowej w cenie...

Po 92 zł za metr kwadratowy „niepotrzebnej” działki przy nowo budowanej dwujezdniowej ul. Meblowej zapłaci miasto. Na zakup działki o powierzchni nieco ponad 1200 metrów kwadratowych, której nie chcieli dotychczasowi właściciele, z kasy miasta przeznaczono ponad 114 tys zł. Jak przekazuje Anna Sobocińska miasto musi działkę wykupić, bo została ona wydzielona w trakcie wywłaszczania gruntów pod ul. Meblową i „z uwagi na małą powierzchnię, nie nadaje się do prawidłowego wykorzystywania na dotychczasowe cele”.

Zarządzenie o nabyciu do gminnego zasobu nieruchomości działki przy u. Meblowej pod koniec sierpnia podpisał wiceprezydent Beniamin Dobosz. Rzeczniczka prezydenta pytana o to czym była podyktowana konieczność jej dokupienia zważywszy, że niedawno były prowadzone wywłaszczenia pod budowę ulicy Meblowej przekazuje, to wymóg prawa. 
Art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, mówi o tym, że jeżeli przejęta jest część nieruchomości, a pozostała część nie nadaje się do prawidłowego wykorzystania na dotychczasowe cele, właściwy zarządca drogi jest obowiązany do nabycia, na wniosek właściciela. Taki wniosek do prezydenta Łomży wpłyną jeszcze w ubiegłym.
Anna Sobocińska wyjaśnia, że kupowane teraz działka powstał w wyniku podziału dużo większej działki na pięć nowych. Dwie z nich o łącznej powierzchni niespełna 2 tys. m2 zostały wywłaszczone przez miasto pod budowę ul. Meblowej, dwie kolejne pozostały nadal w rolniczym użytkowaniu, a piąta wydzielona działka o powierzchni 1240 m2, z uwagi na małą powierzchnię, nie nadaje się do prawidłowego wykorzystywania na dotychczasowe cele.  
- Zgodnie z tym przepisem, prezydent Łomży, na wniosek sprzedających, ma obowiązek nabyć nieruchomość na rzecz Miasta Łomża – podkreśla Sobocińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę