Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Medale AZS-u tuż przed ligą

Główne zdjęcie
Monika Narolewska i Weronika Łuba

Aż dziewięć medali przywieźli zawodnicy i zawodniczki AZS-u PWSiP Łomża z odbywających się w Częstochowie Mistrzostw Polski AZS-ów. Sześć z nich przypadło w udziale pingpongistkom znajdującym się w kadrze drużyny przygotowującej się do nowego sezonu w I lidze.

– Myślę, że był to dla nas idealny start biorąc pod uwagę zbliżający się nowy sezon ligowy. Powiedziałbym, że w rywalizacji seniorek poziom był właśnie taki pierwszoligowy. I cieszy mnie, że w kategorii seniorek bardzo dobrze poradziły sobie zarówno doświadczone zawodniczki jak Alicja Leśniak i Monika Narolewska jak i młodziutka Joanna Sokołowska, która toczyła wyrównane i zacięte boje z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami - podkreślił trener Wacław Tarnacki. I tak w najstarszej grupie w turnieju singlowym srebro zdobyła Leśniak, a brąz Narolewska, natomiast para Narolewska i Karolina Gołąbiewska były drugie, a Leśniak i Sokołowska trzecie w deblu. Oprócz nich medale dla łomżyńskiego AZS-u wywalczyli również młodsi jego zawodniczy. Ze złotem do domu wróciły Sokołowska, która wygrała grę pojedynczą kadetek oraz Izabela Wysmułek, która wspólnie z Natalią Malichą z Wrocławia tryumfowała w deblu. Srebro wywalczyła Ewelina Sakowicz w singlu kadetek, a brązowe krążki zdobyli Wysmułek wśród młodziczek i Mateusz Lipiński w kategorii juniorów.

Turniej w Częstochowie był ostatnim poważnym startem akademiczek przed rozpoczynającym się 6 września sezonem. Aż do pierwszego meczu zespół już w pełnym składzie - Weronika Łuba, Karolina Gołąbiewska, Monika Narolewska, Alicja Leśniak, Ewelina Sakowicz i Joanna Sokołowska będzie intensywnie szlifował formę na własnym obiektach - Planujemy teraz popracować jeszcze nad zgraniem całego zespołu, a w szczególności nad deblami - tłumaczy Tarnacki - Starsze dziewczyny do piątku włącznie będą trenować po dwa razy dziennie, a Asia i Ewelina z racji obowiązków szkolnych po razie. Patrząc na całość przygotowań uważam, że do inauguracyjnego starcia ze Stellą w Gnieźnie powinniśmy być w dobrej formie.
Tydzień po pierwszym spotkaniu łomżanki po raz pierwszy w tym sezonie zagrają u siebie. W sobotę, 13 września o godzinie 16.00 w hali im. Olimpijczyków Polskich podejmować będą rywala zza miedzy, ATS Białystok. Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że zespół, który w poprzednim sezonie grał pod nazwą UKS Sovit ma w swoim składzie aż trzy tenisistki, które w przeszłości grały w Łomży - Ren Bingran, Dominikę Dąbrowską i Monikę Leonowicz.
Pozostałe mecze AZS-u w pierwszej rundzie:
- 3. kolejka - 20 września, godz. 16.00 – GLKS II Nadarzyn (dom)
- 4. kolejka - 4 października, godz. 16.00 - KS Galaxy Białystok  (wyjazd)
- 5. kolejka - 25 października, godz. 16.00 - LUKS Agro-Sieć Chełmno (dom)
- 6. kolejka - 8 listopada, godz. 16.00 - Polmlek Zamer II Lidzbark Warmiński (dom)
- 7. kolejka - 22 listopada, godz. 16.00 - IKTS Noteć Inowrocław (wyjazd)
- 8. kolejka - 29 listopada, godz. 16.00 - LUKS II Chełmno (dom)
- 9. kolejka - 6 grudnia, godz. 16.00 - UKS Chrobry Międzyzdroje (wyjazd)

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę