Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Remont na Wojska Polskiego daje się we znaki mieszkańcom

Główne zdjęcie
Remont ul. Wojska Polskiego (fot archiwum)

Nie udało się zakończyć remontu Wojska Polskiego przed wrześniem, i dziś na własnej skórze odczuli to mieszkańcy Łomży podwożący swoje dzieci do szkół na „Bernatowicza”, do Wety, czy SP nr 2. Gigantyczne korki ciężarówek stojących przed wahadłem na Wojska Polskiego uniemożliwiały przejazd samochodów przez Plac Kościuszki. Także do redakcji dzwonią czytelnicy pomstując na drogowców i organizatorów remontów.

Wyjaśnienia ratusza odnośnie terminu zakończenia prac przy remoncie ul. Wojska Polskiego
Wyjaśnienia ratusza odnośnie terminu zakończenia prac przy remoncie ul. Wojska Polskiego

Utrudnienia w ruchu w tej części Łomży są faktycznie duże. Korki samochodów chcących przejechać ul. Wojska Polskiego, na której fragmencie pracują drogowcy, tworzą się po obu stronach, bo prace prowadzone są na połowie jezdni, a na drugiej jest ruch wahadłowy. 
- To się w głowie nie mieści. Dlaczego tak mało ludzi pracuje przy tym remoncie. Przecież mogliby pracować w nocy, tak jak w innych miastach, ale ściągnąć tu więcej ludzi – żali się czytelnik, mówiąc, że wcześniej dzwonił w tej sprawie do ratusza.
Także policjanci mówią, że odbierają telefony od sfrustrowanych kierowców, ale póki co nie zapowiada się na szybką poprawę sytuacji. Ratusz poinformował, że w środę i w czwartek w godz. 6:00-17:00 zamknięte zostanie dla ruchu skrzyżowanie ul. Polowej z ul. Wojska Polskiego. 

Zgodnie z zapisami przetargu w którym miasto wyłaniano wykonawcę remont ulicy Wojska Polskiego wraz z rondem T. Kościuszki w Łomży zapisano, że zakończenie realizacji zamówienia planowane jest na 15 września. W wyjaśnieniach tego zapisu miejscy urzędnicy tłumaczyli, że to oznacza, że prace drogowe powinny zostać zakończone do 1 września.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę