Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Łukasz Lipski laureatem festiwalu FAMA

Główne zdjęcie
fot. Jarosław Bem

Łukasz Lipski został laureatem 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA w Świnoujściu. Złożone z wybitnych artystów jury wyróżniło utalentowanego 20-letniego studenta z Łomży w kategorii wokaliści, za wysoki poziom prezentacji. Dwukrotnie wystąpił też na scenie, w tym podczas piątkowego koncertu finałowego w amfiteatrze, towarzysząc z dwiema koleżankami znakomitej wokalistce Ewie Bem. Legenda polskiej piosenki, zauroczona jego umiejętnościami i talentem, sama wybrała Łukasza i może to być obiecujący początek ich dalszej współpracy. – Dostąpiłem tego zaszczytu, że wraz z Olą Nowak i Anią Szafraniec z zespołu Dziewczyny, śpiewałem w chórkach podczas występu Ewy Bem – mówi Łukasz Lipski, wychowanek Studia Piosenki PopArt. – Byłem tym bardzo miło zaskoczony!

fot. Jarosław Bem
fot. Jarosław Bem
fot. Piotr Morytko
fot. Piotr Morytko

FAMA – Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej, odbywa się w Świnoujściu od 1966 roku. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział około 300 uczestników z Polski i zza granicy. Podzieleni na różne sekcje spędzili pracowite dwa tygodnie. Łukasz Lipski przez 10 dni był uczestnikiem zajęć sekcji wokalnej, pracującej pod  kierunkiem cenionej wokalistki jazzowej Anny Serafińskiej, Aleksandry Nowak i Marka Pędziwiatra.
– To jest bardzo duża impreza, dzieje się tam mnóstwo rzeczy – podkreśla Łukasz Lipski. 
– I chociaż nie miałem swojego recitalu, byłem tylko częścią sekcji wokalnej, zostałem zauważony i doceniony z tej całej grupy ludzi – jestem zadowolony, że tak się to potoczyło!
Łukasz, student II roku Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz słuchacz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie, wyróżniał się w liczącej kilkanaście osób sekcji wokalnej, a decydujący okazał się jego występ podczas programu „Krzewimy i krzaczymy kulturę i sztukę oraz osobistą”, czyli ocenianym przez jury finale pracy sekcji wokalnej. 
– To był program z nastawieniem bardziej kabaretowym i aktorskim, nie tylko śpiewaliśmy, ale opieraliśmy się też na różnych scenkach – wyjaśnia Łukasz Lipski. 
Młody wokalista nie tylko został laureatem festiwalu, ale też został zakwalifikowany do udziału w koncercie finałowym. W części „Wszystko już było” uczestnicy sekcji wokalnej wykonali utwory Ewy Bem, w drugiej, zatytułowanej „Podaruj mi nam trochę słońca” artystka zaśpiewała swoje największe przeboje, a we wszystkich utworach towarzyszyło jej trio: Łukasz Lipski, Aleksandra Nowak i Anna Szafraniec.
– Ewa Bem przyjechała w środę, a koncert finałowy mieliśmy w piątek, więc dopiero w czwartek mieliśmy z nią pierwszą próbę – podkreśla Łukasz Lipski. – Była to dość intensywna praca, a pani Ewa była bardzo zadowolona ze współpracy z nami. Nie wiem czy coś pójdzie dalej za tym wspólnym występem. Wymieniliśmy się kontaktami, więc zobaczymy, czy będzie z jej strony jakiś odzew. Gdyby tak było, byłoby mi bardzo miło!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę