Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Kolejka komitetów

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

16. komitetów wyborczych zamierzających wystawić kandydatów w listopadowych wyborach samorządowych zarejestrował już Komisarz Wyborczy w Łomży. Pierwszy z zarejestrowanych komitetów KWW Porozumienie Samorządowe – Powiatu Kolno zgłosił się jeszcze w środę 27 sierpnia. Jak mówi Jerzy Dołęgowski dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, w której składane są dokumenty, rejestracja komitetów odbywa się już pełną parą. Dziś ustawiła się kolejka osób chcących rejestrować komitety wyborcze.

Komitety wyborcze, które będą mogły zgłaszać kandydatów na radnych gmin i powiatów oraz  wójtów, burmistrzów i prezydenta Łomży, wcześniej muszą zostać zarejestrowane przez Komisarza Wyborczego w Łomży. Jest on właściwy dla terenu powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego i miasta Łomży. 
- W poprzednich wyborach 4 lata temu zarejestrowaliśmy 155 komitetów wyborczych i podobna ich liczba była 8 lat temu – mówi Jerzy Dołęgowski dyrektor łomżyńskiej delegatury KBW, która zapewnia obsługę Komisarza Wyborczego w Łomży. 
To właśnie w siedzibie delegatury KBW, mieszczącej się w biurowcu dawnego urzędu wojewódzkiego przy ul. Nowej 2, przyjmowane są zgłoszenia komitetów wyborczych. Wśród 16 już zarejestrowanych do piątkowego popołudnia komitetów póki co nie ma żadnego z miasta Łomża. Są z Grajewa, Kolna, Zambrowa i z okolicznych gmin.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę