Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Szajka z 12-latkiem

Zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży z włamaniem i kradzieży, w tym także samochodu, usłyszeli podejrzani o popełnienie tych przestępstw 17 i 22-latek oraz biorący udział w tych zdarzeniach 12-latek. Dodatkowo w ręce mundurowych wpadł także 16-letni paser, u którego funkcjonariusze znaleźli pochodzące z przestępstwa przedmioty. Do zatrzymania młodych mężczyzn doszło dzięki intensywnej pracy i współdziałaniu policjantów z Kolna i Łomży.

W połowie sierpnia łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że z jednej z miejscowości w gminie Miastkowo sprawca, wykorzystując pozostawione kluczyki w otwartym samochodzie, odjechał z posesji fiatem palio. Jak się potem okazało, pojazd ten porzucony został na terenie Ostrołęki. Kilka dni później z jednej z podłomżyńskich miejscowości zniknęła toyota. Tej samej nocy z mieszkania w Łomży ktoś ukradł dwie złote obrączki oraz 20 złotych. Mundurowi zostali także powiadomieni o włamaniu do piwnicy domu i niezamkniętego bmw – w obu przypadkach sprawca niczego nie zabrał i uciekł. Z ustaleń mundurowych z Łomży wynikało, że za przestępstwa te odpowiedzialny może być 17-letni mieszkaniec Pisza. Szybko też wyszło na jaw, że w sprawę zamieszany jest także 12-latek, który prawdopodobnie pomagał starszemu koledze. Obaj zostali zatrzymani przez kolneńskich policjantów. 17-latek usłyszał 5 zarzutów m.in. krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży, w tym także samochodu oraz usiłowania kradzieży. Sprawą 12-latka zajmie się sąd rodzinny, przed którym stanie także 16-letni paser, u którego funkcjonariusze z Łomży znaleźli dwie utracone wcześniej obrączki oraz laptopa pochodzącego z kradzieży, do której doszło w innym województwie.
Natomiast policjanci z Kolna ustalili, że ten sam 12 i 17-latek oraz ich 22-letni znajomy mogą mieć związek z włamaniem do ciężarówki, które miało miejsce w ostatni weekend na terenie miasta. Młodzi mężczyźni przyznali się do krótkotrwałego użycia pojazdu i dodatkowo do włamania do sklepu na terenie Kolna, do którego doszło pod koniec lipca. Ponadto mundurowi odzyskali też dwa skradzione samochody – jeden z terenu Łomży, a drugi z powiatu ostrołęckiego.
W miniony wtorek podejrzani usłyszeli zarzuty, a postępowaniem 12-latka zajmie się sąd rodzinny. Sprawa ma charakter rozwojowy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę