Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bój o prezydenckie 1762 złote

10. punktów za które prezydent Łomży powinien mieć obniżone wynagrodzenie sformowała Komisja Rewizyjna Rady Miast. Jej wniosek w sprawie obniżenia wynagrodzenia prezydentowi Mieczysławowi Czerniawskiemu trafił już od radnych miasta. Komisja chce obniżyć prezydencką pensję do 10 tys. 600 zł miesięcznie już od 1 września 2014 roku. Dziś prezydent zarabia 12362 zł.

Przypomnijmy w czwartek podczas popołudniowego posiedzenia Komisja Rewizyjna przyjęła dwa stanowiska po zakończonych kontrolach dotyczących powołania miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża oraz bezpłatnego użyczenia na 20 lat Towarzystwu Wiedzy Powszechnej budynku pod przedszkole na „Bawełnie”. W obu tych sprawach radni z Komisji Rewizyjnej dopatrzyli się naruszeń prawa. W konsekwencji postawiono także ukarać prezydenta zmniejszając wysokość jego poborów. Oto datowany na 21. sierpnia 2014 roku wniosek Komisji Rewizyjnej „w sprawie: obniżenia wynagrodzenia  Prezydentowi Miasta Łomża  z kwoty 12362,00 zł do kwoty  10600,00 z dniem  1 września 2014 roku”.  
Na podstawie  wniosków i spostrzeżeń z przeprowadzonych Kontroli  przez Komisje Rewizyjną  w zakresie:
1. zbadania podstaw do zawierania ugody z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej /TWP/ w Łomży opartej na rzekomych  zobowiązaniach miasta względem TWP i umowy na  użyczenie budynku zlokalizowanego przy ul. Studenckiej 11
2. sprawdzenia Parku Przemysłowego Łomża  Spółki z o.o. – I etap” (do momentu jej powstania PPŁ)
oraz dotychczasowych podejmowanych działań  przez  Pana Prezydenta  i zaciąganiu zobowiązań publicznych w imieniu lokalnej społeczności zdaniem Komisji Rewizyjnej jest,  jak niżej:
1) Park Przemysłowy wydatek  z budżetu miasta  w wysokości 11600000 zł, wg przedstawionej koncepcji Radnym   przez  Z-cę Prezydenta  3000000 zł, a przez  prezydenta 4500000 zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 7400000 zł.
2) TWP - nieplanowane wydatek z budżetu na ok. 100 000 zł na adaptacje budynku po ZDZ 
3) Ogromne zadłużenie miasta - Koszty związane  zaciągnięciem długoterminowych kredytów z  odroczonym terminem płatności
4) Wydatki związane  z  zatrudnieniem kancelarii w Warszawie do obsługi prawnej/ jak przygotowywane są uchwały, to wiemy przegrywamy sprawy w sądach np.  Żabia, Żak, zakup Skody Super B,
5) Wydatki na kwotę 180 tys. - zwrot VAT, związane z zatrudniłem kancelarii bez  przestrzegania ustawy o zamówieniach publicznych,
6) Nie  uregulowanie zobowiązań  wobec  ZDZ, z doniesień medialnych  wiemy, że to  500000 zł
7) Afera śmieciowa, kara ok. 1,2 mln zł
8) Scalenie przy ul. Żabiej,  zapowiadają się ogromne koszty w związku ze źle przeprowadzonym scaleniem. Raz już miasto przegrało  w NSA /spr. jednego z  uczestników scalenia. Kolejna Uchwała  jest zakwestionowana  przez  Wojewodę  Uchwała została przygotowana przez urzędników i podpisana przez Radce Prawnego. Sprawa trafia do  WSA.  Czekamy na zapoznanie się z wyrokiem i uzasadnieniem wyroku.
9) Niepotrzebne koszty postępowania sądowego związane z unieważnieniem  umowy kupna  Skody Super B- źle przeprowadzony przetarg. Wyrok prawomocny. Pozew złożony przez    Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Koszty sądowe ponad 10 tyś, a koszty związane z  bezumownym korzystaniem  z  cudzej rzeczy na razie nie określone. Opieszałość przy  rozwiązywaniu tego problemu. Brak umowy, bądź  porozumienie  z Sprzedawcą  Skody.
10) Brak nadzoru i podejmowania działań  ze strony Prezydenta poprzez nie wyciąganie wniosków służbowych do pracowników podległych komórek organizacyjnych Urzędu Miasta, podległych zakładów budżetowych i spółek z o.o., gdzie nadzór sprawuje Prezydent.

W związku  powyższym Komisja Rewizyjna wnioskuję o obniżenie wynagrodzenia  Prezydentowi Miasta Łomża z dniem  01.09.2014 r.  z kwoty 12362,00 zł wynikającą z  podwyższonego  wynagrodzenia na podstawie uchwały Rady Miejskiej Łomży z dnia  30.11.2011r. do  kwoty  10600,00 zł z chwilą objęcia urzędu.

Prosimy o rozpatrzenie niniejszego wniosku i przyjęcie uchwały z  mocą obowiązującą od dnia  1 września 2014roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę