Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok

Pierwszy w Polsce podwodny szlak turystyczny

Pierwszy w kraju oznakowany szlak turystyczny mają nurkowie w Podlaskiem. Otwarto go uroczyście w sobotę (23.08) w Goniądzu na rzece Biebrza. Szlak ma 1,8 km. Zaczyna się w Goniądzu przy ul. Dolistowskiej, kończy na miejskiej plaży. W Europie taki szlak podwodny już jest - na rzece Tarn we Francji.

Jak mówi Mirosław Kobeszko z Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków Meander, szlak na Biebrzy utworzono z myślą o wszystkich, którzy interesują się przyrodą podwodną. Wybrany odcinek jest wyjątkowy, skupia charakterystyki wszystkich trzech basenów, na które Biebrza jest podzielona - dodaje Kobeszko.

Michał Matyskiel z Fundacji Biebrzańskiej cieszy się, że Biebrzę można wreszcie podziwiać nie tylko z poziomu kajaków.

Starania o utworzenie Biebrzańskiego Szlaku Podwodnego trwały 19 lat. W tym czasie nurkowie sprzątali rzekę, wyciągając z niej tony śmieci i różne eksponaty.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę