wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Policyjna obława na... ciężarówki

Około 90 policjantów z drogówki kontrolowało wczoraj ciężarówki jeżdżące po drogach województwa. Efekty kontroli to 31 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, ze względu na usterki stanu technicznego pojazdów, ale 291 mandatów karnych za popełnione wykroczenia i zapowiedź złożenia do sądów wniosków o ukaranie kolejnych 9 kierowców. Najczęściej mandaty wystawiano za zbyt szybką jazdę. Otrzymało je 91 kierowców samochodów ciężarowych oraz 6 autobusów.

Akcja odbywała się w ramach działań pn. „Truck-Bus. Funkcjonariusze w szczególności sprawdzali stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie i oznakowanie oraz trzeźwość kierujących nimi osób. Sprawdzano także, czy kierujący nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy wszystkie osoby w poszczególnych pojazdach maja zapięte pasy bezpieczeństwa, jak też, czy kierowcy nie przewożą osób ponad dopuszczalną liczbę miejsc dla danego rodzaju pojazdu. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji łącznie skontrolowanych zostało niemal 500 pojazdów z czego 173 to samochody ciężarowe, a kolejnych 9 to autobusy. 
Poza mandatami np. za nadmierna prędkość niestosowanie się do ograniczeń w tonażu przewożonych ładunków zatrzymano także 31 dowodów rejestracyjnych samochodów w związku ze stwierdzonymi przez policjantów usterkami stanu technicznego pojazdów, oraz 4 prawa jazdy, bo legitymujący się nimi kierowcy jechali na „podwójnym gazie”.
Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0