Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Mali odkrywcy w Galerii Veneda

Na pełne niepowtarzalnych wrażeń spotkanie z najnowszymi odkryciami naukowymi, historią i tajemnicami otaczającego nas świata zaprasza w najbliższą sobotę Galeria Veneda w Łomży. Na młodszych i starszych będą czekać m.in. umożliwiające podróż do najdalszych zakątków Wszechświata prawdziwe planetarium, interaktywna wystawa „Jak i dlaczego?”, pokazująca praktyczne zastosowanie praw fizyki w codziennym życiu oraz Włodzimierz Odkrywca prezentujący tajniki budowy ludzkiego ciała. Będą też warsztaty z biologii oraz historii, pokazy naukowe, a także prezentacje zdjęć i filmów w 3D – lepszego wprowadzenia w nowy rok szkolny nie można sobie wymarzyć!

Sobota 23 sierpnia w Galerii Veneda na pewno będzie niezapomnianym dniem dla odkrywców w każdym wieku. Dlatego warto wybrać się do Venedy między godz. 13.00- 19.00. całą rodziną, będzie to bowiem jedyne w swoim rodzaju połączenie dobrej zabawy z nauką i poznawaniem świata. 
Wirtualną podróż do najdalszych zakątków Wszechświata umożliwi wszystkim zainteresowanym wspaniale wyposażone planetarium, współpracujące z Centrum Nauki Kopernik oraz Polskim Towarzystwem Astronomicznym. Kosmos na wyciągnięcie ręki w cyfrowej jakości to nie wszystko – będzie też można obserwować Słońce przez teleskop, nauczyć się jak wyznaczać w bardzo prosty sposób kierunki świata oraz podziwiać imponującą kolekcję meteorytów.
Równie wiele atrakcji zapewni interaktywna wystawa „Jak i dlaczego?”. Na małych, większych i tych całkiem dorosłych odkrywców czekać będą liczne atrakcje, w przystępny i często zabawny sposób pokazujące, jak wykorzystując zasady praw fizycznych czy matematycznych zbudować bez żadnego spoiwa czy podpór łuk tryumfalny, co nam pomaga w jeździe na rowerze czy jak steruje się samolotem. Będą też gry logiczne, pasmowe lustro Frankensteina oraz jedyny w swoim rodzaju Włodzimierz Odkrywca, dzięki któremu tajemnice ludzkiej anatomii staną się dziecinnie proste dla wszystkich, nawet tych, dla których lekcje biologii są zwykle prawdziwą torturą. 
Z biologią będzie też związana możliwość oglądania pod mikroskopami rozmaitych preparatów oraz samodzielnego ich przygotowywania na mini warsztatach.
Miłośników historii i rozwoju cywilizacji na pewno zainteresuje stanowisko historyczne, przybliżające prasę drukarską i epokowy wynalazek druku Johannesa Gutenberga, dawne i nowoczesne techniki druku, także z wykorzystaniem historycznych eksponatów, jak pieczęcie czy liczące setki lat cenne starodruki. Będą też najnowsze technologie – na specjalnym ekranie będą wyświetlane zdjęcia 3D przybliżające kosmiczne przestrzenie i film naukowy, 
w przystępny sposób opowiadający o genotypie człowieka oraz 15-minutowe pokazy naukowe, dotyczące np. aerodynamiki, czasu reakcji i próżni.
Organizatorzy imprezy nie zapomnieli też o najmłodszych pociechach, dla których, mimo wyjątkowej atrakcyjności sobotniego programu, może on okazać się za trudny – dlatego przygotowano dla nich bardzo ciekawe warsztaty plastyczno – techniczne, liczne zabawy i konkursy.
Będzie też można, łącząc przyjemne z pożytecznym, zaopatrzyć się w rozmaite artykuły szkolne, od zeszytów do strojów sportowych, a także zrobić inne zakupy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, korzystając z przebogatej oferty handlowej Galerii Veneda. 

galeriaveneda.com.pl

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę