Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Budżet obywatelski Łomży 2015 wystartował

Od wczoraj można już zgłaszać pomysły inwestycji do II edycji budżetu obywatelskiego w Łomży Ratusz poinformował o tym wczoraj tuż przed zakończeniem pracy urzędników. Zadania można zgłaszać do 29 sierpnia. Aby trafiło na listę do głosowania musi zostać złożone na odpowiednim formularzu, z podpisami minimum 10 osób popierających realizację pomysłu, ale także inwestycja musi być na majątku miejskim i mieścić się w katalogu zadań samorządu, a koszty realizacji nie mogą przekroczyć 150 tys. zł.

Wypełniony formularz z zadaniem, które w ramach budżetu obywatelskiego miałoby zostać zrealizowane w przyszłym roku należy wysłać listem na adres Urzędu Miejskiego w Łomży z dopiskiem „Budżet Obywatelski–INICJATYWY” lub złożyć osobiście w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży przy ul. Stary Rynek 14 (parter). Zgłoszenia można dokonać również przez Internet, przesyłając wypełniony, zeskanowany formularz na adres budzetobywatelski@um.lomza.pl. 
Głosowanie mieszkańców i wybór zadań do realizacji mają odbyć się we wrześniu.

W sumie cały budżet obywatelski Łomży 2015 roku, zgodnie z ostatnimi zapowiedzieli prezydenta, miałby wynieść 1 mln zł – czyli jakieś 0,3% budżetu miasta – choć ostateczna decyzja w tej kwestii należy nie do prezydenta, ale do miejskich radnych.  
Wiadomo na pewno, że kwota zostanie rozdzielona po 30 procent na strefy: Południe, Centrum i Łomżyca, a pozostałe 10 proc. ma rozdzielić Zespół Koordynujący, zachowując kolejność wynikającą z głosowania mieszkańców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę