Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Lista dotowanych młodych rolników

Około 950 młodych rolników z województwa podlaskiego otrzyma unijnej wsparcie na „Ułatwianie startu”. W tym roku wynosi ono aż 100 tys. zł. ARiMR opublikowała listę określającą kolejność przysługiwania pomocy. O pieniądze w skali kraju obiegało się ponad 23 tysiące osób, z czego ponad 2100 w województwie podlaskim. Pieniędzy wystarczyło dla mniej niż 8 tysięcy z nich.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tuż przed długim weekendem opublikowała listę określającą kolejność przysługiwania pomocy beneficjentom którzy w 2014 roku ubiegali się o premię z działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” w ramach PROW 2007 - 2013. Pierwszych 7798 rolników z niej ma otrzymać po 100 tys zł. W tej grupie jest około 950 młodych rolników z województwa podlaskiego.  Co najmniej 70% otrzymanej pomocy, czyli 70 tys. zł. młody rolnik musi przeznaczyć na inwestycje w gospodarstwie.
Wnioski o przyznanie pomocy ARiMR przyjmowała od 15 maja do 21 czerwca 2014 r.. W całym kraju złożono ich 23 444. W województwie podlaskim 2116 – co było piątym wynikiem w kraju. 
Przy ustalaniu kolejności przysługiwania wsparcia brano pod uwagę trzy kryteria: powierzchnię użytków rolnych - maksymalnie można było otrzymać 16 pkt. (im większe gospodarstwo tworzy młody rolnik rozpoczynając swoją samodzielną działalność tym dostanie więcej punktów); wykształcenia młodego rolnika - maks. 5 pkt. (im wyższe wykształcenie tym więcej punktów) oraz poziom bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo - maks. 5 pkt. (na najwięcej punktów mogli liczyć rolnicy gospodarujących na terenach na których panuje wysokie bezrobocie).

Lista z 13 sierpnia 2014 r. - otwórz

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę