Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Rzucała dla Łomży, teraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy

Główne zdjęcie
Joanna Fiodorow, jeszcze jako zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas Mistrzostwa Świata Seniorów (Korea- Daegu 2011)

Joanna Fiodorow, która przez kilka lat trenowała w barwach Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża, wywalczyła brązowy medal podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Zurichu. To największe osiągnięcie w dotychczasowej sportowej karierze zawodniczki specjalizującej się w rzucie młotem. Na podium „wskoczyła” ostatnim rzutem na odległość 73,67m. W tej samej konkurencji złoto zdobyła Anita Włodarczyk (78.76m), która przy okazji poprawiła o 30 cm rekord Polski.

Brązowa medalistka  Mistrzostwach Europy, 25-letnia Joanna Fiodorow, z łomżyńskim klubem związana była w latach 2009–2011. Odeszła w styczniu 2012 roku do AZS Poznań w barwach którego ćwiczy do dziś. 
- Niestety nie było możliwości, głównie finansowych, aby zatrzymać tę znakomitą i utytułowaną zawodniczkę - mówił wówczas prezes klubu Andrzej Korytkowski. - Dla mnie osobiście to wielka porażka, bo w chwili gdy zawodniczka u nas pięknie się rozwinęła, osiągając klasę mistrzowską międzynarodową nie stać nas na stypendium w kwocie takiej jakie są w innych miastach.

Joanna Fiodorow z Łomży przeszła do AZS Poznań, a jej trenerem został Czesław Cybulski. Jak przekazuje serwis sport.pl Fiodorow o mały włos nie znalazłaby się w kadrze na te mistrzostwa. Zawodniczka popadła w konflikt z trenerem i dopiero po osiągnięciu zgody dopisano ją do listy reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy w Zurichu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę