Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Pielgrzymi u celu

Pątnicy idący w 30. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę dziś dotrą do celu – i wieczorem staną przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej. Wejście pielgrzymów i prezentacja na Wałach Jasnogórskich planowana jest na godz. 18.30-19. po czym wszyscy mają wziąć udział w Mszy Świętej sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Dziś najkrótszy etap pielgrzymki – 24 km ze wsi Żuraw, gdzie pątnicy z Łomży spędzili noc na Jasną Górę. Mniej więcej w połowie drogi jest Lasek Przeprośny, to szczególne miejsce dla pielgrzymów, gdzie „rozliczają” się z współbraćmi. Zgodnie z zapowiedziami dzisiaj od początku trasy wraz z pątnikami na Jasną Górę iść ma Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. Oto filmik z 11. dnia pielgrzymowania na Jasną Górę
Tradycyjnie na dwa dni przed dojściem do Częstochowy wylosowano kolejność wejść  pielgrzymkowych grup na Wały Jasnej Góry. Jako pierwsza wchodzi grupa żółto-brązowa w której wędrowali pielgrzymi z Łomży oraz dekanatów: Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne, Kolno i Piątnica, za nimi będzie szła grupa czerwono-zielona, która wyszła z Ostrołęki, później fioletowa (wyszkowska), niebieska (Łapy, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Czyżew i Zambrów.), a jako ostatnia jest grupa srebrna (z Ostrowi Mazowieckiej). 

Formalne zakończenie 30.  Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę odbędzie się jutro po porannej Mszy Świętej.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę