Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Były radny i prezes spółdzielni mieszkaniowej w Zambrowie kłamcą lustracyjnym

Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał byłego już radnego Rady Miasta Zambrowa, 57-letniego Krzysztofa Subota, za kłamcę lustracyjnego. Sąd orzekł, że mężczyzna kandydując na radnego Zambrowa w składanym oświadczeniu zataił fakt współpracy w charakterze tajnego współpracownika ze Służbą Bezpieczeństwa PRL. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Jak przekazał prokurator Andrzej Ostapa Naczelnik Oddziałowego Biura Lustracyjnego w Białymstoku Sąd Okręgowy w Białymstoku w wydanym w poniedziałek orzeczeniu uznał Krzysztofa Subota za kłamcę lustracyjnego i orzekł wobec niego utratę prawa wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach samorządowych na okres 5 lat. Zakazał mu także na okres 5 lat pełnienia funkcji publicznej. Orzeczenie nie jest prawomocne.
Krzysztof Subota, który mandat radnego Zambrowa objął w kwietniu ubiegłego roku, zrezygnował z niego przed wakacjami, już po wszczęciu wobec niego postępowania lustracyjnego. 
Mężczyzna jest też prezesem spółdzielni mieszkaniowej w Zambrowie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę