Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bez kary za przekroczenie mlecznych limitów?

Dariusz Sapiński, prezes wysokomazowieckiej Mlekovity, a jednocześnie prezes Rady Ekspertów Mleczarstwa proponuje zaliczenie opłat z tytułu przekroczonej kwoty mlecznej na poczet zadeklarowanych przez Unię Europejską rekompensat dla mleczarzy za utracony rynek rosyjski. Jego zdaniem doraźnie i bardzo szybko pomogłoby to polskim rolnikom. Pismo dotyczące sytuacji na rynku mleczarskim po decyzji Rosji zamykającej jej rynek prezes Sapiński wysłał do ministra rolnictwa.

- Poważnym bieżącym problemem polskiego sektora mleczarskiego obok powyższego jest przekroczenie kwoty mlecznej w roku kwotowym 2013/2014 oraz problem opłat z tego tytułu – pisze w liście do ministra Marka Sawickiego prezes Sapiński.-  Zwracam się do Pana Ministra z prośbą zaliczenia opłat z tytułu przekroczonej kwoty mlecznej na poczet zadeklarowanych przez Unię Europejską rekompensat za utracony rynek rosyjski. Pozwoliłoby to teraz, w najtrudniejszym momencie, na uruchomienie szybkiej pomocy, zanim zostaną wyliczone rzeczywiste straty. Pomoże to nie tylko rolnikom, ale także całej strukturze unijnej, pozwoli zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty niezbędne do obecnego zebrania opłat i późniejszej dystrybucji tych samych pieniędzy do tych samych hodowców, ale już w charakterze rekompensat.
Prezes Sapiński podkreśla, że Rada Ekspertów Mleczarstwa ma świadomość, że jest to zaledwie ułamkowa część zadośćuczynienia ze strony UE, zaś na główne kwoty trzeba będzie jeszcze poczekać. W liście prosi także ministra Sawickiego w zdobyciu nowych rynków „głównie w formie uaktywnienia działalności polskich placówek dyplomatycznych na świecie w celu ułatwienia wejścia polskich firm mleczarskich na nowe rynki zbytu”.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę