Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Działki Łomży coraz tańsze

Działki budowlane sprzedawane przez miasto nie cieszą się popularnością. Te przy ulicy Topolowej i Podleśnej sprzedawane są już od trzech lat, ale schodzą bardzo powoli. Początkowo za metr kwadratowy miasto chciało nawet ponad 200 zł. Z czasem nieco spuszczono z ceny, ale i to niewiele pomogło. W ostatnim lipcowym przetargu nie poszła nawet jedna z 16 wystawionych na sprzedaż działek. Teraz prezydent zdecydował, trzeba będzie jeszcze bardziej zejść z ceny. W kolejnym przetargu miasto wystawi działki żądając po ok. 150 zł (brutto) za metr kwadratowy.

Działki sprzedawane są na terenie dawnej „roszarni”, który ratusz odkupił od Wspólnoty Gruntowej Łomżyca. Niemal 2,4 hektara gruntu zostało podzielone na 31 działek budowlanych o powierzchni od 450 do niemal 1000m2. Choć działki sprzedawane są  już od 2011 roku ale dotychczas udało się sprzedać mniej  niż połowę z nich. Ustalone początkowo przez miasto ceny wywoławcze wynosiły ponad 200 zł za metr kwadratowy. W ostatnim lipcowym przetargu miasto chciało już tylko po ok. 180 zł/m2 i to z podatkiem Vat, ale nie udało się sprzedać nawet jednej z 16 wystawionych na licytację. Zdecydowano więc o kolejnej przecenie. Prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał zarządzenie ustalając nowe niższe ceny. Obniżka wnosi ok. 15%. Za działkę o powierzchni 450m2 w kolejnym przetargu miasto będzie chciało „tylko” 70 tys zł. I to jest już cena brutto uwzględniająca podatek Vat.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę