Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Szaleńcy za kółkiem

19-latek szalejący seicento w sobotnie popołudnie po ulicach Łomży stracił prawo jazdy. Mieszkaniec Łomży, który prawdopodobnie zamierzał wziąć udział w wieczornych wyścigach samochodów, w biały dzień szalał na Wojska Polskiego. Policyjny patrol dostrzegł go, gdy wyprzedzał mimo znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej na jezdni, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu, oraz na pasie do skrętu w lewo.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, za zagrożenie jakie młody kierowca stwarzał na drodze policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Z szaleńczych popisów będzie też tłumaczył się przed sądem, bo tam policjanci zapowiadają złożenie wniosku o jego ukaranie. 

To nie jedyny młody mieszkaniec Łomży, który za weekendową jazdę trafi przed sąd. Tam tłumaczył się będzie także 21-latek, który pijany, wbrew woli właściciela „krótkotrwale” użyczył jego samochodu. Jak wynika z policyjnych informacji młody mężczyzna chciał aby właściciel audi w nocy z piątku na sobotę podwiózł go. Gdy ten odmówił młodzieniec najprawdopodobniej zabrał kluczyli do samochodu, po czym odjechał audi. Po krótkim czasie właściciel auta o kradzieży powiadomił policję. Jeden z patroli skradziony samochód dostrzegł w Starym Cydzynie. Po zatrzymaniu okazało się, że 21-letni kierowca ma niemal 2 promile alkoholu w organizmie. 
- Mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał usłyszał dwa zarzuty jazdy pod wypływem alkoholu i krótkotrwałego użycia cudzego samochodu – mówi Szlesińska. - Podczas kontroli nie posiadał prawa jazdy.

Trzeźwy weekend
Przez cały weekend łomżyńscy policjanci prowadzili akcję „trzeźwy weekend”. W jej ramach skontrolowano trzeźwość w sumie 634 kierujących. Kierowców jadących na dwóch gazach było niewielu. Ewelina Szlesińska przekazuje, że tylko czterech było pijanych, dwóch kolejnych jechało w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Policjanci ujawnili też jednego nietrzeźwego rowerzystę.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę