Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

ASF się rozprzestrzenia

W powiecie białostockim wykryto drugie ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował w piątkowym komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. Chodzi o jedno zwierzę z gospodarstwa w gminie Gródek, zlokalizowanego 13 km na północ od gospodarstwa, w którym dwa tygodnie temu stwierdzono pierwsze ognisko ASF u świń. Już zapowiedziano, że w związku z tym zostanie wyznaczona nowa „strefa zapowietrzona” w promieniu 3 km od gospodarstwa i 7 km dalej „strefa zagrożona”. Wszystkie świnie żyjące na tym obszarze zostaną zabite.

Główny Lekarz Weterynarii podkreśla, że ognisko zlokalizowane jest w utworzonej w marcu tzw. strefie zainfekowanej, co oznacza, że nie ma konieczności rozszerzania „jakichkolwiek restrykcji” na inne regiony Polski. Strefa ta obejmuje części gmin z czterech powiatów w województwie podlaskim: sejneńskiego, augustowskiego, sokólskiego i białostockiego.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę