Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Kopciuszek na wakacjach

Premiera „Kopciuszka” zakończyła „Wakacje w Teatrze” w łomżyńskim Teatrze Lalki i Aktora. W dwutygodniowych warsztatach brało udział 36. uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Spektakl przygotowali pod kierunkiem aktorek TLiA: Bogumiły Wierzchowskiej-Gosk, Elizy Mieleszkiewicz, Beaty Antoniuk i Marzanny Gawrych oraz scenografów Ewy i Przemysława Karwowskich. Główne role zagrali Joanna Dłużniewska, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Wiktor Możarowski z I LO. – Same z koleżankami nie dowierzamy, że nam się udało! – mówi Bogumiła Wierzchowska-Gosk. – Te dzieci wykonały mnóstwo bardzo ciężkiej, ale jak widać, bardzo fajnej, aktorskiej roboty, ogromnie zależało im na tym, żeby zagrać jak najlepiej!

Uczestnicy warsztatów „Wakacje w Teatrze” pracowali w trzech grupach: promocyjno-scenograficznej, scenograficznej i aktorskiej. Bardzo intensywna praca w każdej z tych grup była podporządkowana jednemu, nadrzędnemu celowi: przygotowaniu w rekordowo krótkim czasie premiery „Kopciuszka” Jana Brzechwy w adaptacji Jarosława Antoniuka.
– Było to bardzo duże wyzwanie – mówi Bogumiła Wierzchowska-Gosk. – Nie znaliśmy tych dzieci wcześniej, dopiero w pierwszym dniu warsztatów zobaczyłyśmy z koleżankami zespół, z którym mamy pracować. Pięć dni upłynęło nam na samych zajęciach warsztatowych, a kiedy dzieci wiedziały kto kim będzie, miały weekend, żeby nauczyć się tekstów na pamięć. 
I rysowaliśmy ten spektakl od poniedziałku do środy, a w czwartek zaczęliśmy składać wszystko w całość. Po czym zagraliśmy jeszcze pięć razy to przedstawienie wewnętrznie, by dzisiaj zaprezentować je publiczności!
Uczestnicy warsztatów udowodnili na scenie, że są prawdziwymi pasjonatami teatru, a ciężka praca nie poszła na marne. W spektaklu wystąpiło 19. młodych aktorów, w rolę Kopciuszka wcieliła się Joanna Dłużniewska, Księcia zagrał Wiktor Możarowski.
– Mimo tak krótkiego czasu zdołaliśmy zrobić coś dobrego – ocenia Wiktor Możarowski. –  Sądzę, że fajne jest to, iż mimo tych ograniczeń – bo przecież prawdziwi aktorzy przygotowują spektakl dużo dłużej – też sobie z tym poradziliśmy!
– To było dla nas ogromne wyzwanie, ale było warto! – dodaje Joanna Dłużniewska. – Dużo nauczyłam się na tych warsztatach, poznałam teatr od podszewki .Mieliśmy wspaniałe zajęcia: dykcyjne, wokalne, ruchowe, to była dla nas zabawa i przygoda i bardzo się cieszę, że mogłam wziąć w tym udział. Będzie trochę mi brakować tych warsztatów, bo bardzo zżyliśmy się z całą ekipą – wszyscy byliśmy jak wielka rodzina!
Dobra atmosfera podczas zajęć miała też niewątpliwy wpływ na efekt końcowy w postaci wartkiej i ciekawie zarysowanej akcji przedstawienia, bez podziału na aktorów pierwszego i drugiego planu, bowiem w tym spektaklu każdy odgrywał równie ważną rolę. 
– Te dzieci wniosły do naszego teatru wiele pozytywnych emocji i wrażliwości! – ocenia Jarosław Antoniuk, dyrektor TLiA. – Jako gospodarze warsztatów i instruktorzy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pracować z tak wspaniałą i utalentowaną młodzieżą!

Wojciech Chamryk

Warsztaty zostały zorganizowane przez Teatr Lalki i Aktora we współpracy z Urzędem Miejskim w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na rok 2014.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę