sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wokół Łomży ze smartfonem

Turysta za smartfonem nie zgubi się już pod Łomżą. Opracowano aplikację na urządzenia z systemem Android, która ułatwi planowanie wycieczki, wskaże punkty gastronomiczne i pomoże znaleźć drogę do... domu. Przewodnik mobilny obejmuje gminy Przytuły, Jedwabne, Wizna, Piątnica, Łomża, Miastkowo i Śniadowo. Jest łatwy w obsłudze i bezpłatny, co – jak piszą autorzy - w zasadniczy sposób wpływa na jego atrakcyjność.

„Ziemia Łomżyńska to idealne miejsce dla turystów spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą oraz miłośników turystyki aktywnej – pieszej, rowerowej, kajakowej czy konnej – piszą autorzy aplikacji. - Odpoczniemy tu w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi, gdzie możemy obserwować piękne bataliony i wiele innych rzadkich gatunków ptaków. Region słynie z cennych zabytków i obiektów kulturowych, na czele z łomżyńską starówką oraz XVI-wieczną katedrą; znany jest także z bogatego dziedzictwa kulinarnego (słynne pampuchy, rejbak czy fafernuchy). Miłośnicy historii odnajdą tu wiele fascynujących punktów, takich jak Góra Strękowa - miejsce polskiego oporu 1939, miejsca związane z Bitwą pod Wizną stoczoną w trakcie Kampanii wrześniowej (zwaną polskimi Termopilami), forty w Piątnicy, zabytkowe cmentarze katolickie i żydowskie, etc.”

Aplikacja mobilna „Ziemia Łomżyńska” opracowana przez Amistad Group zawiera najważniejsze atrakcje turystyczne regionu, propozycje szlaków dla aktywnych, a także baza informacji praktycznych takich jak obiekty gastronomiczne i noclegowe, informacje na temat obiektów sportowych, rozrywkowych i rekreacyjnych. Jedną z ważniejszych jej funkcji jest geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji mogą sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt.

Aplikacja działa na smartfonach i urządzeniach mobilnych z systemem Android i jest dostępna w Google Play.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0