Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szybkie samochody i... autobusy

To jedyna komercyjna impreza w mieście do której organizacji władze Łomży dopłacają w gotówce. Już po raz trzeci na ulicy Spokojnej w Łomży zorganizowane będą nocne wyścigi samochodów na dystansie 1/8 mili. Ryk silników, pisk i swąd palonych opon i adrenalina na imprezę w poprzednich latach ściągały po - co najmniej - kilka tysięcy osób. Tym razem zapewne będzie podobnie, choć nowością jest, że wśród ścigających się aut będą także autobusy – MPK i PKS.

Grand Prix NIGHT POWER Legalne Ściganie to impreza, która przez dwie poprzednie edycje wpisała się już w cykl wakacyjnych wydarzeń w Łomży. Jak zapowiadają organizatorzy także w tym roku nie zabraknie emocji. W wyścigu na 1/8 mili (czyli ok. 200 metrów) w ośmiu klasach zmierzy się w sumie 60 załóg. 
- Na starcie pojawią się takie perełki motoryzacji jak Lamborghini Gallardo, Chevrolet Camaro SS czy Porsche Panamera – przekazuje Hanna Zalewska z zespołu organizacyjnego NIGHT POWER 2014 GP. 
Po raz pierwszy na imprezie z tego cyklu zobaczyć będzie można wyścigi autobusów. 
- Planujemy wystawić do ścigania nasze autobusy Volvo i Scania, by sprawdzić ich możliwości w ekstremalnych warunkach – mówi Janusz Nowakowski, dyrektor MPK w Łomży, które w tym roku świętuje jubileusz 45-lecia. - Autobus, który wygra w eliminacjach wewnętrznych zostanie wystawiony do wyścigu z autobusem PKS-u. 
Dodatkowo pracownicy tych dwóch przedsiębiorstw staną do walki w turnieju siłaczy i będą przeciągać linę z autobusem. 
- Podobnie jak w ubiegłym roku w trakcie imprezy zostaną uhonorowani najlepsi kierowcy MPK. Przedstawiciele firm Volvo i Scania nagrodzą kierowców, którzy jeżdżą zużywając najmniej paliwa zaś Prezydent Łomży wręczy nagrodę „Kierowca Roku” - mówi dyrektor Nowakowski. 

Promocja w cenie
Organizatorem imprezy pod nazwą Grand Prix NIGHT POWER Legalne Ściganie 2014 jest prywatna firma z Olsztyna. Do organizacji imprezy dokłada się także samorząd miasta i to nie tylko przychylnością i pomocą, ale także „żywą” gotówką. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza spółka z Olsztyna otrzyma z kasy miasta 20 tysięcy złotych w gotówce, a do tego miasto zobowiązało się nie tylko bezpłatnie udostępnić ulicę na której odbędą się wyścigi i pobliski plac MPK, ale także pokryć wszelkie koszty związane rozstawieniem koszy i toalet, posprzątaniem po imprezie, opłacić rachunki za prąd na potrzeby sceny, mety, startu oraz wystawców plus jeszcze zapewnić udziału lokalnych artystów w części artystycznej i za mnie więcej tysiąc złotych kupić nagrody i „puchary prezydenta”. Impreza odbywa się bowiem pod patronatem prezydenta Łomży. 
Mimo wydatkowania na imprezę publicznych pieniędzy z kasy miasta mieszkańcy aby móc w sobotę wejść na Spokojną będą musieli zapłacić z własnej kieszeni. Wejściówki sprzedawane w tego dnia będą kosztowały 15 złotych (od osoby).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę