Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Władza w MPEC po zmianach (tak samo)

Była wieloletnia wiceprezes do spraw ekonomicznych Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, która po odwołaniu z zarządu spółki została „pełnomocnikiem zarządu ds. ekonomicznych” będzie głównym ekonomistą spółki. Zmiany w regulaminie organizacyjnym spółki zatwierdzono podczas wczorajszego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników MPEC w Łomży. Funkcję tego ciała właścicielskiego miejskiej spółki jednoosobowo sprawuje prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, który jak przekazuje jego rzeczniczka, odnosząc się do naszej wczorajszej informacji o lipcowym spotkaniu z przedstawicielami spółki ENEA Wytwarzanie wyjaśniał, „że nie ma żadnej inicjatywy, ani nie podjęte zostały żadne negocjacje, których celem byłaby sprzedaż spółki”.

nowa struktura spółki
nowa struktura spółki
stara struktura spółki
stara struktura spółki

Na początku kwietnia, podczas Zgromadzenia Wspólników MPEC, Rada Nadzorcza miejskiej spółki powołał dwu, a nie - jak to było przez ostatnie 10 lat - trzyosobowy zarząd. Do składu zarządu nie zmieściła się wiceprezes Jadwiga Cwalina, która już kilka lat wcześniej nabyła pełne prawa emerytalne. Podczas tego samego posiedzenia zdecydowano, że pozostanie ona w strukturach MPEC-u i jak przekazywała rzeczniczka prezydenta Anna Sobocińska - rolę jaką będzie pełnić w miejskiej spółce ma określić nowy regulamin organizacji. Póki co - jak później tłumaczył wiceprezes MPEC Ryszard Fiedorowicz - objęła ona funkcję „pełnomocnika zarządu ds. ekonomicznych”. Teraz, po miesiącach prac, udało napisać i zatwierdzić zapowiadany w kwietniu nowy regulamin MPEC. Anna Sobocińska przekazała, że podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenie Wspólników MPEC w Łomży, które odbyło się 5 sierpnia (czyli wczoraj) zatwierdzono dokument.
- Zasadnicze zmiany polegają na: utworzeniu stanowiska głównego ekonomisty i podporządkowaniu go zastępcy prezesa Zarządu i sprecyzowaniu zakresu obowiązków głównego ekonomisty, który będzie kierował pionem ekonomicznym – podała Sobocińska.
To ten sam pion, którym przez lata kierowała była wiceprezes spółki. Widać to doskonale porównując sporządzone przez MPEC grafiki starej i nowej struktury spółki. 
Sobocińska podaje także, że w nowym regulaminie organizacyjnym spółki „uzupełniony został zakres obowiązków kierownika Działu Ochrony Środowiska o sprawy związane z gospodarką odpadami i uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla oraz stanowiska ds. Obrony Cywilnej o sprawy wynikające z podwyższenia gotowości obronnej państwa”. 

MPEC-u nie sprzedamy!
Anna Sobocińska, w komunikacie rozesłanym do mediów po posiedzeniu Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników MPEC, poinformowała, że przyjęta została informacja Zarządu o wynikach ekonomiczno-finansowych spółki za pierwsze półrocze 2014 roku. 
- Przedstawione wyniki uznano za satysfakcjonujące i będące dobrą prognozą na pozytywne, z punktu widzenia ekonomicznego, zakończenie całego roku obrotowego 2014 – napisała rzeczniczka prezydenta Czerniawskiego.
Podczas spotkania miano poruszać również kwestię naszego wczorajszego artykułu w którym poinformowaliśmy o lipcowym spotkaniu w ratuszu władz miasta i ciepłowniczej spółki z przedstawicielami ENEA Wytwarzanie, która m.in. kupuje MPEC Białystok. Jak przekazuje rzeczniczka „prezydent Łomży jednoznacznie zaprzeczył tym informacjom wyjaśniając, że nie ma żadnej inicjatywy, ani nie podjęte zostały żadne negocjacje, których celem byłaby sprzedaż spółki”. 

Zobacz: Zapewniają, że o prywatyzacji MPEC w ogóle nie mówili

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę