Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Będą burze i ulewy

Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają przed burzami z gradem, które we wtorkowe popołudnie mają nawiedzić region. Jak prognozuje dyżurny synoptyk Barbara Jakubowska w ich trakcie może spaść od 10 do 25, miejscami nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. Nawałnicom ma towarzyszyć też silny wiatr z porywami do 90 km/h.

W poniedziałek nie udało się pobić historycznego rekordu ciepła. Z pomiarów synoptyków wynika, że temperatura maksymalna wyniosła wczoraj 33,8°C – tyle było w Suwałkach i było to najcieplejsze miasto w województwie podlaskim.
Dziś, mimo rześkiego poranka ,synoptycy zapowiadają, że w regionie temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 32°C. Podobnie ma być też jutro od 29°C do 31°C. Zarówno dziś jak i jutro w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Popołudniami burze będą przybierać na sile. Może towarzyszyć im ulewny deszcz z gradem.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę