Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Policja tropi piratów drogowych

Wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie na czołówkę czy omijanie samochodu przepuszczającego pieszych - to tylko niektóre wykroczenia zarejestrowane kamerami samochodowymi, które trafiły do podlaskiej policji. Od miesiąca na internetowej stronie komendy uruchomiono specjalną skrzynkę, na którą można przesyłać wyczyny piratów drogowych. W ciągu kilku tygodni policja otrzymała 12 filmów z niebezpiecznymi manewrami. Każdy z nich kwalifikuje do zatrzymania kierowcy prawa jazdy. Sprawcy są teraz namierzani i wkrótce odpowiedzą za brawurowa jazdę - mówi naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Paweł Maciejuk.

W ten sposób policja stara się wykorzystać rosnąca popularność sprzętu nagrywającego i zamieszczanych w sieci filmów z wyczynami piratów drogowych. Jak mówi kierownik sprzedaży w jednym z białostockich marketów ze sprzętem elektronicznym, Artur Gacuta - moda na nagrywanie przyszła z Białorusi. Kierowcy instalują kamery w trosce o swoje bezpieczeństwo i po to by mieć niezbite dowody w spornych sytuacjach. Gacuta dodaje, że przekazywanie nagrań policji jest jednym z przejawów postawy obywatelskiej.

Projekt Stop Agresji Drogowej został uruchomiony w każdym województwie. Internauci mogą tam przesyłać wszelkie informacje dotyczące wykroczeń drogowych. Sprawcy są identyfikowani i najczęściej stawiani przed sądem. W ubiegłym roku na podlaskich drogach w wyniku wypadków zginęło ponad 130 osób.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę