Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Coraz większy żar leje się z nieba

32,6°C to najwyższa temperatura powietrza zanotowana przez synoptyków w sobotę na terenie województwa podlaskiego. Dziś ma być jeszcze cieplej. Magdalena Pękala dyżurny synoptyk IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku podaje, że temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie do 34°C. To oznacza, że jest już bardzo blisko osiągnięcia rekordu ciepła. W 1959 i 1992 roku notowano temperatury po ok. 35°C.

W sobotę synoptycy  na stacji synoptycznych temperaturą maksymalną powyżej 32°C zanotowali w liku miejscach w województwie podlaskim. W Białystok wyniosła ona 32,2°C, w Supraślu 32,5°C, a Różanystoku aż 32,6°C 0- to był oficjalnie wczoraj najcieplejsze miejsce w regionie, choć Magdalena Pękala podkreśla, że komunikat przygotowano na podstawie danych ze stacji synoptycznych i systemu telemetrii. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany, a to oznacza, że być może w sobotę gdzieś było jeszcze cieplej.
Dziś, w niedzielę 3 sierpnia, na pewno będzie cieplej. W ciągu dnia synoptycy w regionie przewidują zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna od 32°C do 34°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe, wiatr słaby, południowo-wschodni, a temperatura minimalna od 17°C do 19°C. 
W poniedziałek ma być podobnie jak w niedzielę z tym, że najwyraźniej jeszcze trochę cieplej - temperatura maksymalna od 33°C do 34°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę