Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Do złota Korytkowska dołożyła jeszcze brąz

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska z trenerem i mężem Andrzejem Korytkowskim

Dwa medale zdobyła Justyna Korytkowska biegaczka LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża podczas rozgrywanych w Szczecinie 90 Mistrzostw Polski Seniorów. Najpierw - pierwszego dnia - zdobyła złoto na 5000m, ostatniego brąz na 3000 m z przeszkodami. Łomżynianka uzyskała przy tym swój najlepszy wynik w sezonie 9:55,77 set. sek. To dopiero drugi start Justyny na jej koronnym dystansie, po kontuzji (tydzień wcześniej wystartowała w Finlandii).

– My ślę, że gdyby Justyna nie biegała 5km mogła by wygrać ten bieg na przeszkodach – ocenia trener Andrzej Korytkowski. - Na pewno zmęczenie zadecydowało o braku srebra, ale ja wolę brąz na przeszkodach plus złoto na 5000 m, niż samo złoto na przeszkodach. 

- Jestem mega zadowolona z sezonu zaczynało się bardzo źle, kontuzją na początku stycznia na zgrupowaniu w Portugalii doznałam naderwania rozścięgna podeszwowego w stopie – cieszy się Korytkowska. - Jakby ktoś wcześniej powiedział, że w tym sezonie zdobędę 4 medale, to nie uwierzyła bym. Te mistrzostwa to mój wielki sukces. Chciałabym bardzo podziękować „naszemu sztabowi” medycznemu: panu Krzysztofowi Piszczatowskiemu, fizjoterapeucie, który wielokrotnie ratował mnie przed kontuzją oraz za pomoc medyczną Krzysztofowi Czarneckiemu, który jako jedyny ze środowiska lekarskiego w Łomży potrafił mi pomóc w wielu sytuacjach ze zdrowiem. Opiekę nade mną sprawuje również lekarz sportowy, ortopeda, dr Marcin Domżalski z Łodzi, któremu również należą się podziękowania. Bez tych osób moje sukcesy nie miały by miejsca. 

Andrzej Korytkowski podkreśla, że świetna forma Justyny przyszła po dwóch zgrupowaniach wysokogórskich, na które pojechała dzięki sponsorowi PPB Prefbet ze Śniadowa i panu Romanowi Szmyt ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży, jak również dzięki Urzędowi Miasta w Łomży. Choć są wakacje, to nie ma czasu na odpoczynek, bo sezon trwa nadal. Kolejny start Justyny Korytkowskiej w Białogardzie 9 sierpnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę