sobota, 19 stycznia 2019 napisz DONOS@

Ten alkohol mógł zabić

Blisko 1000 litrów nielegalnego spirytusu - prawdopodobnie odkażonego spirytusu technicznego, który miał zostać użyty jako spożywczy - przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży. Trefnym towarem załadowany był zatrzymany do kontroli bus, którego kierowca odpowie teraz przed sądem.

fot. Służba Celna
fot. Służba Celna
fot. Służba Celna
fot. Służba Celna

Dostawczym citroenem zatrzymany przez łomżyńskich celników kierował 38-letni mieszkaniec Szczytna. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że samochód załadowany jest kartonami, w których znajduje się ponad tysiąc plastikowych butelek z alkoholem. Przeprowadzone na miejscu badanie alkoholomierzem potwierdziło, że zatrzymany alkohol to spirytus o mocy 92 %. Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik Izby Celnej w Białymstoku zatrzymany alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny, który miał zostać użyty jako spożywczy. Potwierdzą to badania przeprowadzone w białostockim Laboratorium Celnym, do którego zostały wysłane próbki przechwyconego towaru. Aktualnie funkcjonariusze Służby Celnej ustalają skąd pochodził i kto miał być jego odbiorcą. 
Dodatkowo podczas kontroli tego samochodu funkcjonariusze znaleźli ponad 300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łomży. Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Grozi mu wysoka grzywna.

190118031117.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę