Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Ten alkohol mógł zabić

Główne zdjęcie
fot. Służba Celna

Blisko 1000 litrów nielegalnego spirytusu - prawdopodobnie odkażonego spirytusu technicznego, który miał zostać użyty jako spożywczy - przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży. Trefnym towarem załadowany był zatrzymany do kontroli bus, którego kierowca odpowie teraz przed sądem.

fot. Służba Celna
fot. Służba Celna

Dostawczym citroenem zatrzymany przez łomżyńskich celników kierował 38-letni mieszkaniec Szczytna. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że samochód załadowany jest kartonami, w których znajduje się ponad tysiąc plastikowych butelek z alkoholem. Przeprowadzone na miejscu badanie alkoholomierzem potwierdziło, że zatrzymany alkohol to spirytus o mocy 92 %. Jak podaje Maciej Czarnecki rzecznik Izby Celnej w Białymstoku zatrzymany alkohol to prawdopodobnie odkażany spirytus techniczny, który miał zostać użyty jako spożywczy. Potwierdzą to badania przeprowadzone w białostockim Laboratorium Celnym, do którego zostały wysłane próbki przechwyconego towaru. Aktualnie funkcjonariusze Służby Celnej ustalają skąd pochodził i kto miał być jego odbiorcą. 
Dodatkowo podczas kontroli tego samochodu funkcjonariusze znaleźli ponad 300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Łomży. Przeciwko mężczyźnie wszczęto sprawę karną skarbową. Grozi mu wysoka grzywna.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę