Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Nowoczesne boiska za rok

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać nowe boisko przy SP nr 10 i PG nr 2.

Uczniowie z „dziesiątki”, gimnazjum nr 2 i Wety dopiero w kolejnym roku szkolnym będą mogli ćwiczyć na boiskach z prawdziwego zdarzenia. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która zbuduje przy tych szkołach nowoczesne boiska. Inwestycje szacowane są na około 1,85 mln zł, a 30% do ich budowy dorzuci się Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach „Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej”.

Tak ma wyglądać boisko przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących
Tak ma wyglądać boisko przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących

Zadanie przy znajdujących się w jednym budynku przy ul. Niemcewicza Szkole Podstawowej nr 10 i Publicznym Gimnazjum nr 2 w Łomży, oraz przy przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Stacha Konwy obejmuje roboty ziemne, budowę boisk do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, bieżnię lekkoatletyczną poliuretanową, skocznię w dal, rzutnie do pchnięcia kulą wszystko wraz z wyposażeniem, a także ciągi piesze i jezdne oraz zieleń. 
Z ogłoszonego przez miasto przetargu na wyłonienie wykonawcy boisk wynika, że prace przy ich budowie maja ruszyć nie później niż w dwa tygodnie po podpisaniu umowy, ale ich zakończone zaplanowano dopiero na 28 sierpnia 2015 roku. A to oznacza, że nowoczesne boiska będą mogły być wykorzystywane przez uczniów od początku kolejnego roku szkolnego 2015/2016.   
Dodajmy, że wartość kosztorysowa pierwszego z boisk opiewa na 1 mln 362 tys. zł, a drugiego na 1 mln. 483,9 tys. zł. Obie inwestycje w ponad 30% - łącznie będzie to ponad 900 tysięcy złotych - mają być dofinansowane z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę