Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Spychał z drogi

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

1,5 tysiąca złotych grzywny i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski to kara jaką sąd w Zambrowie wymierzył litewskiemu kierowcy tira, który wyprzedzając osobówkę na końcu obwodnicy miasta zajechał jej drogę i zmusił do zjechania na pobocze. Całe zdarzenie uwiecznił wideorejestrator w policyjnym radiowozie.

Niebezpieczne wyprzedzanie

źródło: KWP Białystok

Filmik został nagrany w miniony poniedziałek. Wówczas policjanci z zambrowskiej drogówki patrolujący krajową ósemkę zauważyli nieprawidłowo wyprzedzającego kierowcę ciężarowego volvo z naczepą. Kierowca wykonywał manewr w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania, a dodatkowo nie zachował szczególnej ostrożności i podczas zjeżdżania na prawy pas ruchu zajechał drogę dla poruszającego się tamtędy samochodu osobowego. Zmusił w ten sposób kierującego osobówką do hamowania i zjechania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia. 
Policjanci zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Okazało się, że za jej kierownica siedział obywatel Litwy. Jak przekazuje oficer prasowy KPP w Zambrowie w związku z popełnionymi wykroczeniami i stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali w trybie przyspieszonym wniosek do sądu o ukaranie. Już we wtorek Sąd Rejonowy w Zambrowie, po rozpatrzeniu sprawy, nałożył na obywatela Litwy karę grzywny w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz wydał półroczny zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę