Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Przez Narew w Nowogrodzie nie przejedziesz

Główne zdjęcie
fot. UM Nowogród

Od piątku 25 lipca do piątku 8 sierpnia, włącznie z nim, zamknięty będzie przejazd przez most na Narwi w Nowogrodzie. Zamknięcie spowodowane jest zmierzającą już ku końcowi przebudową mostu i „związanym z tym cyklem technologicznym wykonywanych prac” - poinformował Adam Solowiej, kierownik budowy z firmy Eurovia Polska S.A . Przez most w tym czasie nie będzie mógł przejechać żaden samochód łącznie z pogotowiem ratunkowym, strażą pożarną i policją. Najgorzej będą mieli mieszkańcy gminy Nowogród. Aby dojechać na drugą stronę rzeki będą musieli nadłożyć 40-50 kilometrów.

Kierowcy z Łomży jadący w kierunku Zbójnej czy Myszyńca mogą skorzystać z dwóch objazdów – nieco krótszego prowadzącego przez Piątnicę - Włodki - Chludnie - Kupninę - Serwatki – do Morgownik, lub jadąc dalej, ale szerszą drogą przez Kisielnicę i Korzeniste, gdzie skręca się w lewo na Morgowniki.

Remont mostu na Narwi w Nowogrodzie rozpoczął się w ubiegłym roku. Za wyjątkiem teraz już trzeciego całkowitego zamknięcia tym razem na dwa tygodnie, prace odbywają się przy zachowaniu możliwości przejazdu przez niego wahadłowo. 
W ramach prac mierzący blisko 250 merów długości most na Narwi ma zyskać nową nawierzchnię, ale także będzie miał m.in. szersze chodniki umożliwiające przeprowadzenie dwukierunkowego ciągu rowerowego z lewej oraz ciągu pieszego z prawej strony, oraz podniesioną dopuszczalną nośność. Zgodnie z planem remont mostu, który kosztuje ok. 14,5 mln zł, powinien zakończyć się do 30 października 2014. Ten remont powiązany jest także z przebudową drogi wojewódzkiej nr 645 na odcinku Nowogród – Kuzie, która prawie już się zakończyła.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę