Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Dookoła Mazowsza przez Łomżę

Główne zdjęcie
fot. 2013r.

Kolarze z Polski i zagranicy będą ścigać się po drogach regionu i ulicach Łomży. Przez miasto kolarze pojadą na finiszu piątego etapu „Lotto Tour” 57. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza. Jak zapowiada Marcin Wasiołek do wyścigu który wystartuje już w poniedziałek w Warszawie zgłosiło się ponad 120 kolarzy z 22 ekip, których połowa to drużyny zagraniczne. Do Łomży zawodnicy dojadą z Wysokiego Mazowieckiego w piątek późnym południem, a w sobotę rano zaprezentują się jeszcze przed startem ze Zbójnej do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie odbędzie się finał imprezy. - Prawdopodobnie to tu, na uliczkach Łomży, rozstrzygnie się kto wygra cały wyścig – ocenia Marek Komorowski, pochodzący z Zambrowa kolarz amator i radny Sejmiku wojewódzkiego, dzięki którego zaangażowaniu wyścig Dookoła Mazowsza po raz drugi dotrze na wschodnie tereny historycznego Mazowsza.

Marcin Wasiołek dyrektor „Lotto Tour” 57.  Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza
Marcin Wasiołek dyrektor „Lotto Tour” 57. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza

Wyścig Dookoła Mazowsza, to drugi pod względem ważności i historii wyścig kolarski w Polsce. Najważniejszy jest  Tour de Pologne, który ma ponad 60-letnią historię. 
- Tour de Pologne to światowa pierwsza liga, a my też jesteśmy w światowej lidze, ale trzeciej – wyjaśnia Marcin Wasiołek dyrektor wyścigu „Dookoła Mazowsza”, podkreślając, że od 2000 roku to wyścig dla zawodowców zgłaszany w Światowej Unii Kolarskiej. - Wyścig zawsze cieszył się dużym powodzeniem z uwagi na walory trasy. Kolarze nazywają go „wyścigiem na sekundy”, bo często zdarzało się, że wygrywał go kolarz mający sekundową przewagę nad kolejnym zawodnikiem. W tym roku w peletonie ścigać się mają m.in. najlepsi Polscy kolarze z grypy CCC Polsat, ale także wielu świetnych zawodników z kraju i ekipy z Czech, Danii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji i Rumunii.  

Do Łomży kolarze mają dotrzeć w piątek 1 sierpnia około godziny 16.30. Dzień wcześniej rozegrany zostanie najdłuższy z etapów  Dookoła Mazowsza – 216-kilometrowy odcinek z warszawskiej Wesołej do Wysokiego Mazowieckiego. Mimo tak długiego dystansu o zwycięstwie decydować mogą sekundy, bo kolarze ścigać się będą po płaskim terenie. Etap do Łomży będzie już zupełnie inny. Tu jest wiele podjazdów, a prawdziwym wyzwaniem mają być trzy pętle na uliczkach Łomży z podjazdem ulicami Pl. Zielony, Senatorska, Zielona i Dworna, gdzie jeśli do miasta dojedzie peleton zostanie on rozbity, a najsilniejsi kolarze – w ocenie Marka Komorowskiego – mogą zyskiwać nawet minutowe przewagi. 

Wyścig Dookoła Mazowsza na teren województwa podlaskiego i do Łomży dojedzie dzięki wsparciu także finansowemu jakiego organizatorowi wyścigu udzielają samorządy. Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego mówił, że w tym roku województwo przekazuje na ten cel około 40 tys zł. Mieczysław Czerniawski, prezydent Łomży, dodawał że miasto w gotówce daje ok. 15 tys zł, ale zapewnia organizatorom i zawodnikom noclegi w Bursie Szkolnej nr 1 i Hostelu MOSiR-u.

zobacz fotogalerię z ubiegłorocznego wyścigu Dookoła Mazowsza w Łomży

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę