Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Niebezpieczna jazda

Główne zdjęcie
wypadek drogowy pod Janczewem

W pierwszym półroczu tego roku na drogach województwa podlaskiego zginęły 54 osoby - to o 10 % więcej niż rok wcześniej. W porównaniu do pierwszej połowy 2013 roku nastąpił także wzrost liczby wypadków o 6,6% i osób rannych w wypadkach o 9,5% - wynika z najnowszego raportu drogówki.

W sumie przez sześć pierwszych miesięcy tego roku na terenie województwa podlaskiego doszło do 308 wypadków drogowych, w których 54 osoby zginęły, a kolejnych 357 osób zostało rannych. Policjanci podkreślają, że tradycyjnie najczęstszą  przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze, oraz nieprawidłowo wykonywane manewry – takie jak choćby wyprzedzanie na trzeciego, czy w miejscu do tego niedozwolonym. 

W Łomży i najbliższej okolicy w pierwszym półroczu 2014 roku doszło do 36 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 42 zostały ranne. Liczba wypadków i osób rannych jest niższa niż przed rokiem ale zabitych wzrosła – z 3 do 4. Niestety te statystyki dramatycznie popsuje lipiec. W tym miesiącu na drogach w okolicy Łomży zginęło bowiem 3 osoby. To 79-letni rowerzysta, który zginął na miejscu po potrąceniu przez skodę felicię w okolicach wsi Kupnina w gminie Nowogród. Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze pomiędzy Zbójną a Gawrychami, gdzie audi uderzyło w drzewo i zginął 22-letni pasażer.
Trzeci śmiertelny wypadek wydarzył się pod Janczewem, na drodze Piątnica – Jedwabne. W wyniku odniesionych obrażeń w szpitalu zmarł wówczas 54-letni mieszkaniec Łomży, który kierował autem, które po uderzeniu w skarpę dachowało.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę