piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pirat drogowy poszukiwany, też w internecie

Internauci szukają sprawcy kolizji, do której doszło na drodze Łomża - Ostrów Mazowiecka. Udostępniają na portalach społecznościowych film nagrany kilka dni temu rejestratorem video przez jednego z kierowców. Widać na nim samochód, który wyprzedza w niedozwolonym miejscu, przez co inny pojazd wpada do rowu. Sprawca zbiegł z miejsca kolizji.

Każdy sposób na to, żeby zwalczać patologię jest dobry. To pozytywne zjawisko, trzeba tylko pamiętać, żeby takie nagrania przekazywać też Policji, która jest uprawniona do wyjaśniania takich wykroczeń - mówi zastępca naczelnika łomżyńskiej drogówki, Sławomir Runo. Dodaje, że policjanci często sami zwracają się o pomoc w ustaleniu okoliczności, w których doszło do wypadku. Dlatego uważa, że należy docenić obywatelską postawę internautów.

Film, który nagrał jeden z kierowców pokazuje chwilę przed kolizją, do której doszło na drodze wojewódzkiej nr 677, Łomża - Ostrów Mazowiecka, koło Czerwina. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy mogą kontaktować się z posterunkiem w Czerwinie dzwoniąc pod numer 29 760 17 20, lub 112. Ze względu na to, że samochód nie był zarejestrowany w Polsce kierowcy poszukuje też Biuro Współpracy z Zagranicą Komendy Głównej Policji.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0