Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Skąd nasz ród…

„Rody, rodziny Mazowsza i Podlasia. Źródła do badań genealogicznych” to najnowsza publikacja Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Na pracę zbiorową pod redakcją Doroty K. Rembiszewskiej i Hanny Krajewskiej składa się 21 artykułów, będących rodzajem kompendium wiedzy o spokrewnionych rodach związanych z określoną częścią tych dwóch krain historycznych, także pod względem roli jaką owe rodziny odegrały w dziejach Mazowsza i Podlasia.

Autorzy opracowania korzystali z najróżniejszych źródeł genealogicznych, m.in. akt metrykalnych i akt urzędów stanu cywilnego, akt osobowych, akt deputacji szlacheckich, akt sądowych i notarialnych, a także archiwaliów zarządów miejskich i wojewódzkich,  wykazów żołnierzy, urzędników, spisów ludności, rejestrów podatkowych, archiwaliów rodzinnych, pamiętników, testamentów. Bez wątpienia ułatwi to poszukiwania innym badaczom zainteresowanym tą tematyką.   
Publikację uzupełniają słowniczek pojęć archiwalnych, genealogicznych i nazw dawniej używanych, indeks miejscowości, a także fotografie. Całość w solidnej, twardej oprawie. Książka do nabycia w siedzibie ŁTN w Łomży, ul. Długa 13 (tel. 86 216 32 56).   

Gabriela Szczęsna


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę