Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Szybko spada cena mleka

O ponad 4% spadła w czerwcu cena mleka w skupie w województwie podlaskim wynika z najnowszych danych GUS. Za sto litrów mleka (hektolitr) rolnicy w czerwcu średnio otrzymywali po 136,35 zł podczas gdy jeszcze w maju było to 142,66 zł. Czerwcowy spadek cen mleka w województwie podlaskim jest większy niż średnia krajowa, która wyniosła -3%.

Ceny mleka spadają właściwie od samego początku roku. Wówczas w województwie podlaskim średnia cena mleka w skupie wynosiła ok.152 zł/hl, co oznacza, że w ciągu półrocza mleko przeceniono o ok. 10%. 
Z najnowszych wyliczeń GUS wynika, że w pierwszym półroczu 2014 roku ogólny spadek cen podstawowych produktów rolnych wyniósł 1,5%.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę