Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szykują się na maturalną poprawkę

2645 absolwentów tegorocznych maturzystów z województwa podlaskiego, którym powinęła się noga na majowej maturze z jednego przedmiotu zadeklarowało chęć przystąpienia w sierpniu do egzaminu poprawkowego. Najwięcej z nich blisko 2300, będzie poprawiać matematykę. To właśnie ten egzamin sprawił największą trudność. Pisemnej matematyki na poziomie podstawowym nie zdała aż co czwarty maturzysta.

Aby zaliczyć pisemną maturę trzeba było zdobyć „tylko” 30 procent punktów. Okazało się, że w przypadku matematyki – a to przedmiot obowiązkowy dla wszystkich - w tym roku próg ten jest wyjątkowo wysoki. Nie osiągnęło go aż 25% maturzystów. Dla porównania z kolejnym pod względem „niezdawalności” angielskim nie poradziło sobie „tylko” 9% z nich. 
Zgodnie z maturzysta, który nie zdał jednego z egzaminów może poprawiać go w sierpniu. Czas na decyzję był do 4 lipca. Okazało się, że 90% takich maturzystów chce z tej możliwości skorzystać. 
Z danych przekazywanych przez łomżyńską Okręgową Komisję Egzaminacyjną wynika, że 2645 uczniów szkół z województwa podlaskiego zadeklarowało chęć przystąpienia do sierpniowej poprawki. Najwięcej osób - blisko 2300, będzie poprawiać matematykę, 200 osób język angielski a 160 polski. 
Pisemna poprawka z matura zaplanowana jest na 26 sierpnia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę