Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Będzie odstrzał dzików

Główny lekarz weterynarii wydał zgodę na odstrzał około 3200 dzików w Podlaskiem. Odstrzały odbędą się w czterech powiatach przygranicznych: sejneńskim, augustowskim, sokólskim i białostockim. To teren objęty ograniczeniami w związku z wykryciem dwóch przypadków wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia formalne i prawne. Przewiduje, że odstrzał dzików będzie możliwy w przyszłym tygodniu.

Z przekazywanych informacji wynika, że myśliwi za każdego odstrzelonego dzika mają otrzymywać po 150 zł. Pieniądze będą pochodziły ze skarbu państwa. Następnie dziki mają być zwożone do punktów zbiorczych i tam utylizowane przez wybraną już firmę.

Do tej pory w województwie podlaskim wykryto osiem przypadków ASF u dzików. W lutym w związku z wykryciem dwóch pierwszy przypadków ASF u dzików blisko granicy z Białorusią, polskie służby weterynaryjne wyznaczyły strefę buforową, obejmującą kilka powiatów w woj. podlaskim, lubelskim i mazowieckim, wzdłuż granicy z Białorusią. Na tym terenie zwierzęta musiały być m.in. trzymane w zamkniętych pomieszczeniach, a mięso nie mogło być eksportowane za granicę; mięso było specjalnie oznaczone. Strefa ta była potem zmniejszona do części gmin czterech powiatów w województwie podlaskim: sejneńskiego, augustowskiego, sokólskiego i białostockiego. W nich nadal obowiązują ograniczenia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę