Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Spotkania w sprawie prezydenckiej limuzyny

Główne zdjęcie
Prezydencka Skoda przed ratuszem

Po ujawnionym przez nas prawomocnym wyroku sądowym, który unieważnił umowę sprzed dwóch lat na zakup prezydenckiej limuzyny ratusz zapowiada spotkania z dilerem, który wówczas sprzedawał samochód miastu. Spotkanie ma doprowadzić do – jak napisał Łukasz Czech z ratusza - „satysfakcjonującego obie strony zakończenia sprawy”. - Decyzja ws. ewentualnych konsekwencji służbowych zostanie rozważona po zakończeniu rozmów z Polmotem dotyczących wzajemnego rozliczenia transakcji zakupu – przekazał urzędnik z ratusza.

Przypomnijmy w lipcu 2012 roku ratusz ogłosił przetarg na wymianę ośmioletniej prezydenckiej limuzyny na nową. Wymagania jakie postawiono w przetargu dla dostawcy nowego auta zajmowały niemal stronę maszynopisu i były bardzo szczegółowe, a w trakcie procedury miejscy urzędnicy nie godzili się na proponowane zamiany specyfikacji. Biegły sądowy ustalił, że „na dzień udzielenia zamówienia opisane kryteria w załączniku nr 2 do zamówienia oraz kryteria SIWZ spełniał tylko jeden pojazd, tj. Skoda Superb 1,8 TSI.”, a Sąd Okręgowy w Łomży (30 grudnia 2013 r.) – zgodnie z wnioskiem Prezes Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie - że „w tym stanie rzeczy uznać należało, że przedmiot niniejszego postępowania opisany został w sposób utrudniający, a w istocie - uniemożliwiający uczciwą konkurencję”. Oddalając apelację miasta i dilera samochodów Sąd Apelacyjny w Białymstoku 12 czerwca 2014r. wydał wyrok którym unieważnił zawartą 8 sierpnia 2012 roku umowę na kupno za 95 tys zł - czarnej Skody Superb 1,8 TSI.
I choć sprawa miała dwie instancje sądowe o jej przebiegu w Łomży nikt nigdy nie informował np. radny miasta. Teraz Łukasz Czech z ratusza tłumaczy, że wyrok Sądu Apelacyjnego wraz z uzasadnieniem w sprawie zakupu w 2012 r. samochodu osobowego dla potrzeb Urzędu Miejskiego, trafił do Ratusza 3 lipca br. Jest on obecnie wszechstronnie analizowany pod kątem możliwości złożenia kasacji od wyroku. Niezależnie od powyższego, przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Polmotu wstępnie uzgodnili, iż w celu satysfakcjonującego obie strony zakończenia sprawy, potrzebne są wzajemne spotkania. Ich terminy zostaną uzgodnione w przyszłym tygodniu. Decyzja ws. ewentualnych konsekwencji służbowych zostanie rozważona po zakończeniu rozmów z Polmotem dotyczących wzajemnego rozliczenia transakcji zakupu. 

Przypomnijmy, że poza unieważnieniem umowy sądy orzekały także o konieczności pokrycia przez miasto i dilera solidarnie kosztów prowadzonego postępowania, które wyniosły blisko 13 tys zł.    

zzobacz: Przetarg na prezydencką limuzynę w 2012 roku był jednak ustawiony – potwierdził to sąd

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę