Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Budżet obywatelski nr 2

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dokumentów dotyczących budżetu obywatelskiego na 2015 rok w Łomży. Zgodnie z przygotowanymi w ratuszu dokumentami do realizacji mogą być zgłaszane tylko projekty tzw. „twarde” czyli „zadanie polegające na budowie lub innych robotach budowlanych dotyczących elementu ogólnodostępnej infrastruktury miejskiej”, ale w stosunku do realizowanego w tym roku budżetu obywatelskiego wyłączono z niego inwestycje dotyczące placówek oświatowych oraz ograniczono koszt realizacji pojedynczego zadania do 150 tys zł.

Póki co nie wiadomo jakiej wysokości środki zostaną przeznaczone do dyspozycji mieszkańców w ramach drugiego już budżetu obywatelskiego Łomży. Proponuje się natomiast aby podzielić je na trzy części po 30% przypisane do trzech stref miasta: Centrum, Łomżycy oraz Południu, a pozostałe 10% środków ma stanowić rezerwę, którą podzieli Zespół Koordynujący.
W ramach konsultacji przez dwa tygodnie mieszkańcy mogą przedstawiać swoje wnioski i opinie odnośnie proponowanego regulaminu, podziału miasta na strefy, formularza zgłoszeniowego zadań, karty do głosowania oraz harmonogramu. Wszystkie one dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: http://www.lomza.pl/bip/prawo.php?wiad=4637.
Uprawnione do udziału w konsultacjach są osoby, które ukończyły 16 lat i są zameldowane w Łomży lub mieszkają w Łomży, ukończyły 18 lat i znajdują się w rejestrze wyborców w Łomży.
Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza kompletnie wypełniony, podpisany formularz konsultacyjny należy złożyć w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego (parter) lub przesłać drogą pocztową na adres: Centrum Obsługi Mieszkańców, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża (z dopiskiem „Konsultacje w zakresie dokumentów dotyczących budżetu obywatelskiego”) lub drogą elektroniczną (zeskanowany i podpisany formularz) na adres: budzetobywatelski@um.lomza.pl.

Przypomnijmy w tegorocznym budżecie obywatelskim mieszkańcy Łomży mogli rozdzielić „udostępnione” im przez władze miasta 300 tysięcy złotych, podczas gdy wartość zgłoszonych do realizacji projektów opiewa na ponad 2,2 miliona złotych. Wygrały projekty na osiedlach ŁSM dotyczące modernizacji placu zabaw przy miejskim przedszkolu nr 15 przy ul. Kołłątaja i wymiany nawierzchni alejek w parku między ulicami Prusa, Reymonta i Bema. Oba zadania mają być zrealizowane przez miejskich urzędników jeszcze w tym roku.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę