Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Inteligentne ogrzewanie w ŁSM

Nowoczesne urządzenia sterują instalacjami grzewczymi w kilkudziesięciu łomżyńskich blokach. Zamiast dostosowywać się do obecnie panującej temperatury, zmieniają ją wcześniej na podstawie prognoz pogody. Wszystko dlatego, że do największych strat ciepła dochodzi podczas wahań temperatury. Nowoczesne systemy pozwalają tego uniknąć, dlatego Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa korzysta z dwóch takich rozwiązań.

Jeden system steruje dostawą ciepła w zależności od zapotrzebowania mieszkańców. Drugi, zmienia temperaturę z wyprzedzeniem na podstawie prognoz pogody tłumaczy prezes ŁSM, Jerzy Brodziuk.

Spółdzielnia planuje montaż takich inteligentnych urządzeń w kolejnych budynkach. Według umów, które podpisała w przyszłym roku prawie wszystkie budynki w jej zasobach będą już miały takie rozwiązania.

Jak wyliczyli pracownicy Spółdzielni zainstalowanie inteligentnych urządzeń do sterowania ciepłem zmniejsz rachunki mieszkańców o 10 - 14 procent.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę